Modë / 28 Qershor 2022, 11:59

Linoja mbretëron stilin e verës, 5 kombinimet më të përshtatshme

Linoja mbretëron stilin e verës, 5 kombinimet më të

Asgjë tjetër si pëlhura e linosë nuk na e sjell ndjesinë e verës dhe freskinë e saj. E papërpunuar, me ngjyrë apo me model, është materiali që na shoqëron nga maji deri në shtator. Karakteristika e tij më e njohur është freskia, e ndjekur edhe nga një prakticitet i lakmueshëm dhe aftësia për ta përdorur atë për veshje të përditshme ose elegante.

Ato variojnë nga këmisha klasike deri tek pantallonat shumë të dashura, përmes xhaketave, bluzave, fustaneve deri tek aksesorët si kapele dhe çanta. E rehatshme, e lezetshme dhe e pamohueshme chic është ace në vrimë për t'i mbijetuar (me stil) vapën dhe nxehtësinë e verës. Këtu janë 5 pamje për t'u përshtatur dhe veshur duke ndjekur tendencat e 2022-ës.

Pantallona lino me bluzë e triko

Linoja mbretëron stilin e verës, 5 kombinimet më të

Pantallonat prej linoje janë një artikull i domosdoshëm në garderobën tuaj verore. Në vijim të tendencave të verës 2022, por me një qasje minimale dhe thelbësore, ato kombinohen më së miri me bluzën me mëngë zhapone. Edhe më mirë nëse të dyja janë të bardha. Për t'u kombinuar me një palë sandale të ulëta dhe një pulovër mbi supe për mbrëmjet më të freskëta.

Fustani bohem prej linoje

Linoja mbretëron stilin e verës, 5 kombinimet më të

Nga deti në qytet, kostumi prej linojeështë një kalim i pagabueshëm. I zgjedhur në versionin e tij të gjatë, është perfekt për t'u veshur në zyrë apo në raste kur është më mirë të mbuloni supet dhe gjunjët. Ndërsa fustanet e shkurtër janë të përshtatshëm për plazh apo udhëtime jashtë qytetit.

Bluzë dhe xhinse

Linoja mbretëron stilin e verës, 5 kombinimet më të

Përveç avantazheve të përmendura tashmë, linoja është një pëlhurë e papërpunuar, e përkryer për silueta dhe përshtatje skenografike. Një bluzë me një shpatull, me mëngë normale apo të fryra,  me një palë xhinse, sandale dhe çantën tuaj të preferuar, jeni gati për një dalje magjepsëse.

Xhaketë dhe pantallona të shkurtra shumëngjyrëshe

Linoja mbretëron stilin e verës, 5 kombinimet më të

Shoqëruesja besnike nga vjeshta në pranverë, xhaketa sportive nuk eleminohet as në muajt më të nxehtë. Zgjedhja e saj në versionin më të freskët që ekziston: në lino. Jeshile, blu: kjo verë është në modë në shumë ngjyrat. Me një bluzë dhe pantallona të shkurtra për ditën ose një fustan për mbrëmje, do të dukeni të mrekullueshme.

Pantallona të shkurtra dhe atlete

Linoja mbretëron stilin e verës, 5 kombinimet më të

Por vera është gjithashtu sinonim i udhëtimit dhe lëvizjes, në të cilat, siç e dini, rehatia dhe prakticiteti janë gjithçka. Pantallonat e shkurtra prej linoje të lehta, rezistente ndaj nxehtësisë. Linoja konfirmohet si një fibër natyrale unike, me stil dhe shumë praktike. Me veshjet e reja dhe kombinimet e modës, ajo është gjithmonë zgjedhje e duhur.

Horoskop