Modë / 2 Korrik 2022, 15:13

5 mënyra për të kombinuar jeshilen, ngjyrën më të gjallë dhe më të gjithanshme të verës

5 mënyra për të kombinuar jeshilen, ngjyrën më të

Me popullaritetin që ka arritur vitet e fundit, tashmë është e pamundur të mos kesh të paktën një veshje jeshile në gardërobën tënde. Kjo ngjyrë është trendi i sezoneve të fundit, e cila rikonfirmohet si protagoniste edhe për verën e 2022. Nga ulliri në smerald, duke kaluar nëpër ikonën e Bottega Veneta në nuancat e errëta ushtarake. Kombinimi i ngjyrave me jeshilen mund të jetë e ndërlikuar, por edhe sfiduese dhe madje argëtuese. Me pak guxim ose duke zgjedhur veshjet më klasike, ja si ta vishni jeshilen në çdo rast.

Me nuanca neutrale

5 mënyra për të kombinuar jeshilen, ngjyrën më të
Stili skandinav, minimal dhe thelbësor, është i lakmuar nga shumëkush. Por e dini, heqja dorë nga ngjyrat është e vështirë, veçanërisht në verë. Për fat të mirë, me jeshilen nuk ka nevojë për ta bërë këtë. E zgjedhur për këpucë apo aksesorë, kjo ngjyrë shkon në mënyrë perfekte me të gjithë paletën e neutraleve. Rikrijimi i stilit të modës është shumë i thjeshtë: thjesht vishni artikujt bazë më të njohur në gardërobë. Si pantallona të zeza të qepura, një bluzë e bardhë ose një jelek ngjyrë bezhë. Dhe zgjidhni diçka më pak konvencionale për këpucët: sandale jeshile ose pompa në nuanca neoni.

Me nuanca kafshësh

5 mënyra për të kombinuar jeshilen, ngjyrën më të
Mund të duket si një zgjedhje mjaft e rrezikshme, por kombinimi i jeshiles me lëkurën është gjithmonë një garanci për kombinime fituese. Një dyshe kërcitëse, e cila nuk ka nevojë për asgjë më shumë për të dalë. Nga leopardi te pitoni, te zebra: e rëndësishme është të mos e teproni. Për një stil perfekt është më mirë të zgjidhni një fustan, ose një veshje pak të strukturuar, për të shoqëruar këpucët ose printimin. Pjesa tjetër zgjidhet neutrale, për të mos rrezikuar shumë.

Me rozë fuschia

5 mënyra për të kombinuar jeshilen, ngjyrën më të
Kushdo që ka një profil në Instagram e di se jeshile+ngjyrat fuschia ishin  kombinimi i vitit 2021. Për verën e vitit 2022, me një humor më të sofistikuar dhe magjepsës zgjidhen nuancat më të zbehta. E gjelbra fier, ushtarake ose ulliri kombinohet me ngjyrë vjollce, ciklaminë dhe rozë antike. Duke luajtur me veshjet që përziejnë dhe kombinojnë shumë nuanca së bashku.

Me ngjyrat pastel

5 mënyra për të kombinuar jeshilen, ngjyrën më të
Paleta e pastelit është gjithmonë shumë simpatike, si dhe e domosdoshme për raste apo ceremoni zyrtare. E gjelbra, edhe më e ndritshme dhe më e ndritshme, shkon në mënyrë të përkryer me të. Sekreti është të zgjidhni ngjyra të ndryshme, por të nuancave të ngjashme. Për të krijuar një larmi nuancash që harmonizohen me njëra-tjetrën, për të krijuar një ylber të butë vërtet elegant.

Me jeshile

5 mënyra për të kombinuar jeshilen, ngjyrën më të
Kombinimet më të mira të gjelbra? Jeshile me jeshile. Për pamje të mrekullueshme të bllokut me ngjyra, të lehta për t'u bashkuar dhe gjithashtu për t'u veshur. Liri totale në zgjedhjen e nuancave, si në atë të veshjeve për t'u përzier. Ato variojnë nga kompleti me grep tek ai me këmishë + minifund, deri tek kostumi klasik i maturës apo dasmës. Nuk ka kufi edhe me aksesorët: nëse doni të jeni të guximshëm, mund të zgjidhni ngjyra të tjera plotësuese, si e kuqja, vjollca ose portokallia. Nëse, nga ana tjetër, tashmë keni rrezikuar shumë me jeshile totale, është më mirë të përqendroheni te: e bardha ose e zeza.

 

Horoskop