Probleme te perditshme 6 Korrik 2022

Whatsapp vjen me ndryshimin e ri që të gjithë po e prisnim, ja si do të funksionojë

Probleme te perditshme

WhatsApp për iOS po punon për një tjetër veçori të kërkuar prej kohësh nga përdoruesit e tij, mundësinë për të fshehur statusin Online nga të gjithë. Ky funksion do të vijë në një përditësim të ardhshëm dhe është tashmë në zhvillim.

Siç është vërejtur nga WABetaInfo , WhatsApp së shpejti do t’ju lejojë të fshehni statusin tuaj online nga të gjithë. Deri tani, përdoruesit mund të zgjedhin t’i shfaqin informacionet e tyre “Last Seen” tek kontaktet, disa njerëz ose askush.

Publikimi shpjegon se si do të funksionojë kjo veçori:

Do të jetë e mundur të konfiguroni se kush mund të shikojë kur jemi në linjë pikërisht brenda cilësimeve tona të fundit që kemi parë falë dy opsioneve të reja: “Everyone” dhe “Same As Last Seen”. Për shembull, nëse zgjidhni “My Contacts” për “Last Seen” dhe “Same As Last Seen” për “Online “, do të thotë që jo-kontaktet nuk do të mund të shohin kur jeni në linjë.

Kjo veçori e re e privatësisë po zhvillohet në të njëjtën kohë që WhatsApp po përgatit gjithashtu një funksion tjetër të rëndësishëm, aftësinë për të ndryshuar një mesazh. Ka kaluar shumë kohë që kur aplikacioni filloi t’i lejonte përdoruesit të fshinin mesazhet, por nuk solli kurrë aftësinë për t’i modifikuar ato – gjë që më në fund po ndryshon në një përditësim të ardhshëm.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor