Mirëqenie / 21 Korrik 2022, 11:44

Bën mrekulli: Kjo maskë në kushte shtëpie do t'ju ndihmojë të rigjeneroni të gjitha flokët e humbura

Bën mrekulli: Kjo maskë në kushte shtëpie do t'ju

Kur flokët fillojnë të bien, të gjithë mendojmë për trajtimin ose transplantin e flokëve. Por ka edhe një mënyrë natyrale për të ripërtërirë flokët tuaj, dhe duhet vetëm një patate dhe një qepë!

Qepët mund të përdoren në zona të tjera përveç gatimit, për të ndihmuar me problemet shëndetësore. Por për flokët, një trajtim natyral që mund t’ju ndihmojë të rifitoni flokët tuaj në më pak se një muaj dhe t’ju kursejë gjithashtu para!

Do t’ju duhet:

1 qepë
1 patate
vaj ulliri
vaj kokosi
Përgatitja dhe aplikimi:

Merrni një qepë dhe priteni në copa të vogla
Vendosini copat në një blender dhe kullojeni masën që të marrë lëngun nga qepët!
Qëroni një patate
E prisni dhe e vendosni në një blender
Gjithashtu kullojeni pataten që të marrë lëngun e saj
Merrni një tas dhe hidhni 3 lugë lëng qepë dhe 3 lëng patate
Shtoni 1 lugë vaj ulliri dhe 1 lugë vaj kokosi dhe përzieni
Aplikojeni këtë përzierje në të gjithë skalpin tuaj dhe në gjatësinë e flokëve tuaj!
Lëreni për 2 orë dhe lani flokët!
Bëjeni këtë trajtim 2 herë në javë dhe shikoni rezultatet fantastike brenda një muaji
Ky trajtim është natyral dhe rezultatet do t’ju habisin vërtet!

Horoskop