Modë / 2 Gusht 2022, 14:30

Si të visheni në gusht? 5 veshje për të kopjuar tani, në pushime dhe në qytet

Si të visheni në gusht? 5 veshje për të kopjuar tani,

Ka nga ata që tashmë janë me pushime, nga ata që po përgatiten të largohen dhe nga ata që po përballen me vapën përvëluese në qytet. Në çdo rast, pamja absolutisht nuk mund të anashkalohet. Më poshtë ju tregojmë disa këshilla se si të visheni gjatë këtij muaji:

Një verë me pantallona bermude xhins

Si të visheni në gusht? 5 veshje për të kopjuar tani,

Sfidë e përjetshme ndaj vapës, pantallona të gjata apo pantallona të shkurtra? Në verën e 2022 ka vetëm një fitues: pantallonat e shkurtra Bermuda. Pantallonat e shkurtra mbi gju janë zgjedhja më e zgjuar, e cila ju lejon të fshihni pikat kritike pa u mbuluar plotësisht. Beli i lartë do të dukej më bukur, ndërsa për këmbët tuaja mjaftojnë sandalet e rehatshme. Të përshtatshme për çdo ditë.

Zyrë + aperitiv

Si të visheni në gusht? 5 veshje për të kopjuar tani,

“Kur do të shkosh me pushime”? Pyetja më e shpeshtë gjatë gushtit. Nëse përgjigja është negative, ngritja e humorit me veshjen e duhur është thelbësore. Një veshje me ngjyra për në zyrë, me këmishën e modës së fundit me ngjyrë jeshile të ndezur, për t'u kombinuar me pantallonat klasike të zeza ose ato me të çara përpara. Një palë sandale me rripa për një aperitiv.

E domosdoshme: fustani i bardhë me dantella

Si të visheni në gusht? 5 veshje për të kopjuar tani,

I përjetshëm, si stili i gjysheve. Fustani i gjerë dhe i gjatë i bardhë me dantellë, i butë dhe i dekoruar me motive romantike, është pjesa e domosdoshme për t'u veshur gjithmonë në verë. E përkryer për një pamje të sofistikuar plazhi si dhe për një aperitiv në shesh, vishet me sandale lëkure të sheshta me një prekje retro. Dhe në verën e 2022, ajo kombinohet me çantën e modës mikro bizhuteri.

Trendi TikTok: Barbiecore

Si të visheni në gusht? 5 veshje për të kopjuar tani,

Trendi i fundit që është i njohur në rrjetet sociale? Ai i përgjigjet emrit të Barbiecore dhe fut në gardërobë pjesët e preferuara të kukullës më të famshme. Roza, para së gjithash, në të gjitha nuancat e saj vajzërore: duke filluar nga fuchsia për të arritur në tonet pastel. Në departamentin e këpucëve dhe çantave, ajo kthehet në vitet '90, me It Bag në supe dhe mushka me taka. Pak stilist, pak vizatimor, padyshim magjepsës: mjafton një fustan i plotë rozë.

Në plazh me stil

Si të visheni në gusht? 5 veshje për të kopjuar tani,

Si të visheni në plazh? Pasi të keni veshur çdo kaftan dhe sarong në dispozicion, është koha për të eksperimentuar me veshjet më të fundit të modës. Të paharrueshme në gusht 2022, një palë pantallona rrjetë transparente të ndezura, mbulesa më origjinale. Sipër, një bluzë e shkurtër dhe kapele bejsbolli në vend të panamasë.

Horoskop