Modë / 3 Gusht 2022, 17:40

Modeli i fustanit që mund ta vishni kudo këtë verë, nga plazhi te mbrëmjet festive

Modeli i fustanit që mund ta vishni kudo këtë verë, nga

Kaftani, fustani veror është rikthyer në modë: në këtë verë të zjarrtë, pasarelat fshijnë pluhurin nga fustani i tunikës me një çelës bashkëkohor dhe magjepsës, mes ngjyrave pop dhe detajeve të sofistikuara.

Pavarësisht nëse do të niseni për pushime apo do të qëndroni në qytet, nuk ka rëndësi: një kaftan në dollap do t’ju lejojë të jeni magjepsës edhe me 40 gradë.

Si të vishni kaftanin në breg të detit dhe në qytet

Ndoshta vapa nuk tregon asnjë shenjë se na jep afat, ndoshta ka dëshirë të ndihemi sërish elegante edhe në plazh, fakti është që kaftani i nënave tona është befas i domosdoshëm i stinës.

Modeli i fustanit që mund ta vishni kudo këtë verë, nga

Kaftani është ideal për ditët në plazh, sepse është i gjërë dhe i lehtë: modeli i shkurtër dhe me ngjyra është i përsosur për plazh ose për një ditë në varkë (dhe është i shkëlqyeshëm për të shpëtuar shpatullat tuaja nga djegia e diellit pa u djersitur shumë).

Modeli i fustanit që mund ta vishni kudo këtë verë, nga

Modelet e gjata janë aleate shik për mbrëmjet e nxehta të verës: ato vishen me sandale lëkure me prerje të ulët dhe një kaskadë bizhuteri, në stilin Diane Vreeland (ose Marta Marzotto, të dyja të dashuruara pas këtij fustani)./ Burimi: Psikologjia/

Horoskop