Pjata kryesore 4 Gusht 2022

Shije greke në tryezë, karkaleca saganaki

Pjata kryesore

Kjo recetë u përgatit nga Nila Iljazi

Na duhen
▪︎karkaleca rreth 500 g
▪︎200 g djathë i bardhë
▪︎2 qepë të thata
▪︎2 thelbinj hudhër
▪︎salcë e trashë domatesh
▪︎domate të vogla
▪︎verë e bardhë
▪︎majdanoz
▪︎fara speci djegës, piper, rigon dhe spec i kuq.

Në fillim skuqim qepën e prerë imët me vaj ulliri, shtojmë karkalecat dhe hudhrën. Pasi karkalecat të kenë marë ngjyrë I shuajmë me verë. Në këtë moment shtojmë domatet, më pas salcën dhe erëzat. Sapo salca të jetë trashur, copëtojmë djathin dhe shtojmë majdanozin. Tiganin e vendosim 5 minuta në furrë të parangrohur vetëm sa të shkrijë djathi.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor