Tendencat e fundit te modes 8 Gusht 2022

Tendencat për sezonin e ardhshëm, fustanet e shkurtër mbizotërojnë edhe në vjeshtë-dimër 2022-2023

Tendencat e fundit te modes

Hije pastel, fustane të shkurtër, ndriçim në secilën nga veshjet tuaja. Pamjet e sezoneve në vijim të vjeshtës e dimrit do të na kujtojnë përrallat

Në plan të parë në vjeshtë-dimër 2022/2023: mini fustan romantik, ngjyra pastel dhe këpucë të sheshta. Një trend që të kujton një Lolita bashkëkohore mes një look-u “kukull” dhe detajeve përrallore.

Mini fustan vjeshtë-dimër 2022/2023

Trendi nuk lë asnjë dyshim: këmbët në stinën e dimrit janë të zbuluara. Me funde, fustane të shkurtër në stilin e kukullave. Për të kujtuar trendin, nxënëset klasike me jakë të bardhë, protagoniste të modelit me lule.

Për të zbukuruar mini fustanin: pëlhura të tilla si tyl, efekte rrjetë dhe pala në modele të ndryshme.

Aksesorë romantikë

Këpucët dhe çantat ndjekin trendin Lolita. Këpucët që kombinohen me fustanin mini, kanë taka mesatare ose të ulëta. Teksturat në plan të parë: bojë dhe pëlhura si mëndafshi në nuanca pastel.

Shumë romantizëm dhe prekje vajzërore në tendencat vjeshtë-dimër 2022/2023 dhe diçka është e sigurt: fustani mini do të jetë artikulli që duhet të keni patjetër në gardërobë.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor