Modë / 8 Gusht 2022, 14:46

Ju bien flokët? Nuk keni pse shpenzoni shumë, bima tipike shqiptare ju ndihmon të shpëtoni

Ju bien flokët? Nuk keni pse shpenzoni shumë, bima tipike shqiptare ju

Vuani nga rënia e flokëve? Tashmë zgjidhja është shumë pranë juash. Bima më efektive për të parandaluar rënien e flokëve dhe për të stimuluar rritjen e tyre është një bimë tipike shqiptare.

Sherebela njihet botërisht për përdorimin e saj në forcimin e flokëve, zgjatjen e tyre, stimulimin e daljes së flokëve të rinj edhe parandalimin e rënies.

Ju bien flokët? Nuk keni pse shpenzoni shumë, bima tipike shqiptare ju

Receta:

Shtohet në shampo (rreth 2.5 ml në 200ml shampo) ose e holluar në vajra bimor për masazhe skalpi 3-4 pika në një lugë vaj ulliri.

Vaji esencial i sherbelës e stimulon qarkullimin e gjakut në zonën ku aplikohet. Ai ushqen rrënjën dhe ka veti seboekuolibruese.

Horoskop