Kuriozitete 11 Gusht 2022

Test: Nëse i gjeni dot gaforret në foto, atëherë jeni më inteligjentë nga sa mendoni

Kuriozitete

Kuizet dhe iluzionet optike janë ndër gjërat e preferuara të përdoruesve të internetit. Asgjë nuk është më e kënaqshme sesa të jesh në gjendje të kuptosh se si funksionon një iluzion optik.

Iluzioni optik më poshtë, i cili është bërë viral në rrjetet sociale, është krijuar nga artisti Gergely Dudas, i njohur si Dudolf . Është një lojë truri që ju sfidon të dalloni katër gaforret e fshehura në foto mes një turme gjallesash deti.

Të gjitha krijesat e paraqitura janë të kuqe dhe kjo e bën misionin tuaj edhe më të vështirë.

Ajo që duhet të bëni është të vëzhgoni imazhin me sa më shumë kujdes që mundeni. Nëse keni gjetur vetëm gjysmën e tyre, është koha të zbuloni se ku fshihen!

Nëse nuk ia dolët, mos u zhgënjeni. Deri në enigmën tjetër, mprehni edhe pak mendjen dhe gjithçka do të jetë një copë tortë./Burimi: albeu.com/

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor