Showbiz 12 Gusht 2022

Për kë bien këto këmbana? Aurela Gaçe: "Nuk kam lekë për të blerë klikime"

Showbiz

Aurela Gaçe është një nga të paktat personazhe të showbiz-it shqiptar që nuk ngurron të shprehë hapur mendimin e saj, edhe kur vjen puna ''për të dalë kundër'' kolegëve të saj ose për të denoncuar fenomene që ndodhin rëndom në muzikën shqiptare si për shembull blerja e klikimeve. Diva e skenës shqiptare, e cila spikat për të kënduarit live dhe energjinë shpërthyese në skenë, di gjithmonë si ta bëjë publikun për vete dhe për të kjo është arritja më e madhe.

Së fundmi, gjatë një interviste për “21 Media”, ajo ka folur për klikimet duke mos kursyer as edhe një “thumb” për kolegët e saj.

“Nuk i kam ato klikimet sepse nuk kam lekë që t’i hedh për të blerë ato klikime. Apo s’duhet ta thoja këtë? Lekët i hedh në performancë, në punë. Nuk kam nevojë ti mbush mendjen askujt nëse jam e suksesshme ose jo sepse shumë mirë kudo që shkoj publiku më pret shumë mirë”, u shpreh këngëtarja.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor