Showbiz 12 Gusht 2022

“Në Angli më trajtonin normalisht, nuk i shihnin shqiptarët si banditë”, flet modelja e njohur pas racizimit në Greqi

Showbiz

Modelja e njohur shqiptare në Greqi Megi Drio, gjithmonë ka qenë e hapur për racizmin e përjetuar në vendin fqinj dhe për këtë ka folur dhe në intervistën e saj të fundit. Në një intervistë për revistën "Secret" ka thënë se kur ka dalë nga reality show "Grek Next Top Model" (GNTM) mori shumë reagime negative. 

“Kam marrë shumë reagime negative kur dola nga GNTM. Fillova të kisha edhe fobi, kisha frikë të dilja me makinë në rrugë. Edhe tani ngacmimet vazhdojnë në rrjetet sociale. Në Greqi kam përjetuar qëndrime raciste. Në Angli ku shkova për të studiuar gjithçka ishte më e ftohtë. Aty më trajtuan normalisht, pa i parë shqiptarët si banditë. 

Kemi kaluar një kohë shumë të vështirë. Edhe personat e njohur vështirë se thonë origjinën e tyre dhe kjo për shkak të Greqisë dhe mënyrës se si trajtohen. Gjithçka është shumë e trishtueshme”, tha modelja./Burimi "Dosja.al"

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor