Marredhenia ne çift 17 Gusht 2022

Në mëngjes apo në mbrëmje, e dini kur na bën më të lumtur seksi?

Marredhenia ne çift

Për shumë njerëz, zgjimi i mëngjesit është pjesa më e vështirë e ditës sidomos nëse ju duhet të vraponi për të kapur autobuzin, të dërgoni fëmijët në shkollë apo të nxitoni për të përmbyllur sa më shpejt prekjet e fundit të shtëpisë. Ndërsa shumë çifte zgjedhin të nisin ditën me pak gjimnastikë poshtë çarçafëve.

Seksi i mëngjesit është një një moment spontan dhe intensiv që rrit ndjeshëm prodhimin e estrogjenit dhe ju karikon me energji të reja. Por, jo vetëm, marrëdhëniet intime në mëngjes ndikojnë në forcimin e sistemit imunitar, përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe rrisin nivelin e hormonit të oksitocinës në gjak.

Ky i fundit njihet ndryshe edhe si hormoni i lumturisë. Prandaj nëse po mendoni se cili është momenti i duhur për të bërë dashuri me partnerin, britanikja ‘’Metro’’ rekomandon seksin e mëngjesit.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor