Showbiz 18 Gusht 2022

"Ah moj nëna ime të ishe gjallë të puthja dhe njëherë", Alketa Vejsiu kthehet me nostalgji te rrënjët

Showbiz

Prezantuesja Alketa Vejsiu përmes postimeve në Instagramin e saj na ka treguar se është kthyer shumë vite pas në kohë. Ajo ka publikuar disa video së fundmi ku ka treguar se ndodhet në qytetin e Korçës, konkretisht në shtëpinë ku jetonin dikur gjyshërit e saj.

Atje ka kaluar fëmijërinë: “O Zot i madh këtu kam ardhur pas 25 vitesh. Këtu ku kam kaluar fëmijërinë time ku ka qenë shtëpia e nënës dhe e gjyshit. Këtu nuk jeton asnjeri tani. O Zot sa kujtime kam këtu. 3 muaj në verë me tren deri në Pogradec. Deri 14 vjeç sa ishte gjallë nëna vija këtu”, - tregon Alketa.

Gjithashtu, ajo ka ndarë edhe detaje të tjera, teksa ndodhej jashtë shtëpisë. “Këtu bëja punë me grep edhe qëndisja. Ulesha këtu kemi pasur një stol që uleshim me gocat dhe me çunat. Këtu më ndiqte nëna me bukë, me gjalpë dhe me djathë”- shprehet Alketa. Jo vetëm kaq por Alketa kujtoi edhe gjyshen e saj të ndjerë: “Ah moj nëna ime të ishe gjallë të të puthja dhe një herë”.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor