Modë / 31 Gusht 2022, 14:15

Bëhuni gati për vjeshtën, modeli më in i këpucëve do të jetë...

Bëhuni gati për vjeshtën, modeli më in i këpucëve

Pupat e hijshme të baletit prej sateni mund të mos jenë gjëja e parë që prisni të shihni në një pasarelë vjeshtë/dimër, megjithatë Miu Miu nuk i kushtoi vëmendje motit dhe e shoqëroi pamjen e saj me pupat baleti të rehatshme me këmbë në tokë, por shumë elegante, të cilat janë kaq shumë. popullore që shpejt bëhen këpucët e sezonit.

Bëhuni gati për vjeshtën, modeli më in i këpucëve

Duke na rikthyer në koleksionin Pranverë/Verë 2016 të markës, i cili për herë të parë solli në plan të parë baletat kult që lidhen me një fjongo dhe zbukurohen me rripa lëkure me kopsa metalike.

Bëhuni gati për vjeshtën, modeli më in i këpucëve

Këtë herë balerinat vijnë në një version më minimal dhe janë të disponueshme në një sërë nuancash si blu e pluhurosur, e kuqe, rozë dhe e bardhë. Një për çdo rast, apo jo?

Bëhuni gati për vjeshtën, modeli më in i këpucëve

Redaktorja e modës, duke përfshirë Julia Hobbs e cila i ka kombinuar të sajat me gjithçka, nga pantallonat rrjetë deri tek fustanet mini, si në shtëpi ashtu edhe në pushime.

Bëhuni gati për vjeshtën, modeli më in i këpucëve

Na besoni, kjo këpucë e rrëshqitshme është shumë më e gjithanshme sesa mendoni. Mjafton t’i hidhni një sy pamjeve të pistës së Miu Miu, ku vishej mbi çorape dhe shoqërohej me fundeme palosje, pantallona të shkurtra lëkure, funde mikro mini. Mund të jetë më mirë t’i lini në shtëpi në ditët me shi.

Për ata që ende dëshirojnë versionin origjinal, punk, do të jeni të lumtur të dini se marka i ka rikthyer ato në një gamë ngjyrash dhe përfundimtare.

Horoskop