Mirëqenie / 6 Shtator 2022, 18:24

Thjesht dhe shpejt, ja si të përdorni aspirinën për të hequr kallot e këmbëve

Thjesht dhe shpejt, ja si të përdorni aspirinën për të

Kallot  janë  pjesë të trasha dhe të forta lëkure të vdekur me ngjyrë gri në të verdhë. Shkaqet e kallove mund të jenë të ndryshme duke filluar nga thatësia e lëkurës, këpucët e papërshtatshme dhe përdorimi i tyre pa çorape, si dhe infeksionet e ndryshme të lëkurës. Në qoftë se i keni provuar të gjitha, por sërish nuk keni arritur rezultatin e duhur ju këshillojmë të provoni metodën e mëposhtme :

Përbërësit: 4 aspirina, lëngu i 1 kokrre limoni, 1 lugë gjelle ujë, 1 lugë gjelle uthull molle.

Shtypini aspirinat derisa të bëhen pluhur. Shtojini në në enë të pastër dhe më pas shtoni lëngun e limonit, ujin dhe uthullën e mollës. Përziejni sëbashku derisa të formohet një masë homogjene. Lyejini këmbët me masën e krijuar dhe më pas vishni një palë çorape pambuku. Aspirinat duhet të veprojnë për 20-30 minuta dhe më pas shpëlajini këmbët me ujë të vakët. Aspirinat stimulojnë qarkullimin e gjakut, reduktojnë dhimbjet dhe inflamacionin. Përdoreni këtë metodë natyrale 2 herë në javë . Rezultatet do të kalojnë pritshmëritë tuaja.

Horoskop