Kuriozitete 27 Shtator 2022

Përzieni këta përbërës që keni në kuzhinë dhe rrobat tuaja do të duken të bardha si ditën e parë

Kuriozitete

Përmes këtij truku të thjeshtë, do të mund t’u ktheni rrobave bardhësinë e tyre fillestare.

Nëse ju ka ndodhur që të blini rroba të bardha, të cilat me kalimin e kohës fillojnë ta humbin atë bardhësinë fillestare, kjo është përbërja që do t’ju nevojitet.

Përbërësit:

▪ Ujë të valuar,
▪ 1 lugë zbutës,
▪ 2 lugë kripë,
▪ 1 lugë pluhur ëmbëlsirash.

Gjithçka që duhet të bëni, është që të gjithë përbërësit t’i përzieni në një enë plastike dhe të zhytni rrobat.

Rrobat e zhytura kështu, mbajini 15 minuta dhe shikoni se si ndodh magjia.

Mos i mbani të zhytura në ujë për më shumë se 30 minuta. Rrobat do të marrin bardhësinë fillestare dhe do të duken si të reja.

ARTIKUJ TE NGJASHEM

  • Javor
  • Mujor
  • Vjetor