News / 5 Tetor 2022, 13:24

Jolie akuzon Pitt për abuzim në aeroplan privat: "Më kapi nga koka dhe sulmoi dy fëmijët"

Jolie akuzon Pitt për abuzim në aeroplan privat: "Më kapi

Angelina Jolie ka paraqitur dokumente gjyqësore duke akuzuar ish-bashkëshortin Brad Pitt se e kishte sulmuar atë dhe fëmijët e tyre teksa ka qënë i dehur gjatë një fluturimi me avion privat. Në një padi për një punishte vere franceze që yjet blenë, Jolie thotë se Pitt e kapi nga koka dhe sulmoi dy nga fëmijët e tyre në udhëtimin e vitit 2016. Pitt gjithashtu abuzoi verbalisht dhe derdhi alkool mbi familjen e tij gjatë fluturimit nga Franca në Los Anxhelos, thotë ajo.

Një burim i afërt me aktorin i tha BBC-së se pretendimet e Jolie ishin të rreme.

“Ajo vazhdon të rimendojë, rishikojë dhe riimagjinojë përshkrimin e saj për një ngjarje që ndodhi gjashtë vjet më parë duke shtuar informacione krejtësisht të pavërteta sa herë që nuk arrin të marrë atë që dëshiron”, tha burimi. "Historia e saj po evoluon vazhdimisht."

Pretendimi i Jolie për sjellje abuzive nga Pitt në fluturimin e 14 shtatorit 2016 është shfaqur në dokumentet e mëparshme gjyqësore, duke përfshirë marrëveshjen e divorcit të ish-çiftit fitues të Oskarit.
Por detaje të reja u pretenduan në dosjen e së martës në Los Angeles nga ekipi ligjor i Jolie. Kjo është pjesë e një procesi gjyqësor në vazhdim mbi Chateau Miraval SA, një shtëpi dhe vresht në jug të Francës që ish-çifti i Hollivudit fitoi së bashku.

Pitt argumenton se ai dhe ish-gruaja e tij kishin rënë dakord të mos i shesin aksionet e tyre në vend pa lejen e tjetrit. Jolie e kundërshton këtë dhe fajëson Pitt për përfundimin e negociatave për blerjen e aksioneve të saj të pronës.

Horoskop