News / 6 Tetor 2022, 13:11

Momenti prekës i Mbretit Charles dhe Camilla-s me një vogëlushe po bën xhiron e botës

Momenti prekës i Mbretit Charles dhe Camilla-s me një vogëlushe

Mbreti Charles dhe Camilla po i rikthehen jetës së tyre normale. Ata kanë nisur me një kalë të zotëruar më parë nga Mbretëresha Elizabeth që fitoi një garë në Leicester dhe janë pritur me entuzëm në Skoci.

Fillimisht, një përfaqësues i Charles dhe Camilla zbuloi se ata ishin “të emocionuar”. “Ata janë të kënaqur nga suksesi i Just Fine”, tha ai të martën mbrëma, me triumfin e kalit që fitoi 7,851 £. Kali u stërvit nga Sir Michael, i cili raportoi: "Një fitues për mbretin. Është e mrekullueshme dhe ishte shumë mbresëlënëse". Ajo që vlen të përmendet është se ky kal i veçantë është një nga kuajt më efikas të mbretëreshës.

Mbretëresha Elizabeth kishte një dobësi të madhe për kuajt e saj dhe në funeralin e saj më 19 shtator, Ema, kali i saj i zi mahnitës, mahniti sytë e të gjithëve. “ Pasionet e mbretëreshës ishin kuajt dhe qentë. Gara ishte pasioni që ai ndante me publikun. Mbretëreshës Elizabeth i pëlqente të shkonte në stallat për të parë kuajt duke galopuar në mëngjes”, kishte zbuluar një reporter i BBC.

Mbreti Charles dhe Camilla në Skoci

Mbreti Charles dhe Camilla ishin në Dunfermline disa orë më parë dhe folën me njerëzit ndërsa po ecnin nëpër Dunfermline Abbey. Në të vërtetë, Camila përshëndeti një vajzë të vogël të veshur si një princeshë.

“Ne mblidhemi për të festuar këtë rast të madh, por edhe për të përkujtuar jetën e Mbretëreshës së ndjerë, dashuria e thellë e së cilës për Skocinë ishte një nga themelet e jetës së saj”.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by The Royal Family (@theroyalfamily)

Dunfermline është një nga tetë vendet e zgjedhur për të shënuar Jubileun Platinum të Mbretëreshës, i zgjedhur për pozicionin e tij historik dhe për shkak se është një nga qytetet me rritje më të shpejtë në Europë.

Horoskop