Astroliving / 6 Tetor 2022, 15:26

Bëni kujdes! Hëna sot është në Ujor, cilat shenja të horoskopit preken më shumë

Bëni kujdes! Hëna sot është në Ujor, cilat shenja

Planetët dhe Hëna janë në një kurs ndryshimi, duke sjellë ngjarje dhe riorganizime të reja në jetën e përditshme. Përqendrimi është përgjithësisht në çështjet profesionale dhe praktike, ndërsa ato personale dhe emocionale zënë vendin e dytë.

Hëna mbetet në Ujor, por do të jetë në një fazë të zbrazët për disa orë. Pasdite do të nisë kalimi i saj te Peshqit. Prandaj orët e mëngjesit nuk janë të përshtatshme për fillime të reja apo vendime serioze. Janë ideale për të ndjekur orarin që kemi tashmë, për të mbyllur çështjet pezull, por jo për t’u angazhuar në situata të reja. Nga pasditja e tutje, Hëna te Peshqit nuk formon aspekte dhe tregon disa orë më të relaksuara kur mund të shijojmë atë që na jep kënaqësi.

Cilat shenja do të preken më shumë nga Hëna tek Ujori dhe më vonë gjatë ditës tek Peshqit?

Gaforrja

Deri në mesditë, hëna mund t’ju shqetësojë pak më shumë me përditshmërinë apo financat, por me kalimin e ditës humori juaj do të përmirësohet. Pasdite, Hëna kalon në Peshqit dhe ju ndihmon të komunikoni më saktë gjithçka që ju intereson me mjedisin tuaj të afërt. Nëse keni diçka të vështirë për t’u përballur sot, preferoni orët e mbrëmjes. Mbrëmja është padyshim më argëtuese dhe e relaksuar nëse dëshironi të organizoni një dalje me miqtë.

Luani

Sot mund të ndjeni më fort peshën e kërkesave të të tjerëve dhe detyrimet tuaja deri në mesditë, pasi Hëna do të jetë në një fazë kursi bosh ndaj jush. Shumë herë të tjerët ju drejtohen sepse ju keni një mënyrë magjike për të vendosur rregull në kaosin mbizotërues. Por në fund ndiheni të lodhur duke ndarë kohën dhe interesin tuaj në shumë drejtime dhe nuk keni energjinë që ju nevojitet për të bërë gjërat që janë nevojat tuaja. Hyrja e Hënës te Peshqit pasdite ju drejton vëmendjen tek çështjet financiare dhe në fakt mund të ketë një propozim profesional me përfitim financiar pozitiv për ju. Sidoqoftë, mos ndani asgjë nëse puna nuk mbyllet më parë.

Ujori

Si fillim, sot mund të ndiheni të lodhur ose të mbingarkuar, veçanërisht në çështjet që lidhen me biznesin tuaj ose një marrëdhënie personale. Diçka mund të mos ju kënaqë siç është bërë, ose mund të ketë tension mes jush dhe një partneri ose partneri. Mundohuni të mos merrni psikikë. Hëna në shenjën tuaj ju gjen në një fazë më komunikuese dhe mund të keni biseda me miqtë ose personat që keni takuar së fundmi dhe kjo do t’ju ngrejë humorin. Nga pasditja e tutje kur Hëna do të jetë tek Peshqit, do të keni aftësinë të përmirësoni gjithçka që dëshironi. Një çështje financiare mund të shkojë më mirë në orët e mbrëmjes. Organizoni një shëtitje me partnerin ose të dashurit tuaj dhe shqetësimet e mëngjesit do t’i mbeten të shkuarës deri në mbrëmje

Horoskop