Modë / 7 Tetor 2022, 13:08

Këmisha prej lëkure, trendi i kësaj vjeshte: 5 kombinime që mund t’i provoni çdo ditë

Këmisha prej lëkure, trendi i kësaj vjeshte: 5 kombinime që

Ndër të gjitha tendencat vjeshtë-dimër 2022/2023, këmisha e lëkurës është një nga më të preferuarat. Ky trend i sjellë nga vitet 90-të tregon një personalitet të caktuar, por mënyrat për ta interpretuar atë sot ndryshojnë shumë në krahasim me të kaluarën. Sot këmisha prej lëkure është shndërruar në një xhaketë ose vishet edhe për të zëvendësuar këmishën klasike puplin për zyra.

Si të përshtatni këmishën e lëkurës çdo ditë? Më poshtë keni veshjet më elegante të vjeshtës 2022 për t'u kopjuar menjëherë, në mënyrë që të gjallëroni pamjen tuaj të përditshme dhe të dukeni elegante:

Në xhinse të errëta

Këmisha prej lëkure, trendi i kësaj vjeshte: 5 kombinime që

Për ata që përgatiten të veshin një këmishë lëkure për herë të parë në vjeshtën e 2022 - ose thjesht kërkojnë një veshje të lehtë dhe efektive - kombinimi perfekt është ai i modelit lëkurë të zezë dhe xhinse indigo ose të errëta.

Kontrasti i sapo përmendur është hiper elegant: përzierjet me xhins të lehta janë padyshim më të rrezikshme dhe duhet të keni kujdes me kombinimin.

Në vend të xhaketës

Këmisha prej lëkure, trendi i kësaj vjeshte: 5 kombinime që

Në vjeshtën e 2022, këmisha prej lëkure mund të përdoret edhe në vend të xhaketës ose si zëvendësim për xhaketën/pallton. Thjesht visheni si çdo veshje të sipërme, mbi bluzë të hapur. Më mirë të shmangni këmisha të tjera pambuku ose jakë V, të cilat janë të vështira për t'u kombinuar. Këmisha duhet të jetë me kopsa.

Lëkurë totale

Këmisha prej lëkure, trendi i kësaj vjeshte: 5 kombinime që

Një veshje shumë e njohur në shfaqjet e modës (shih Bottega Veneta Vjeshtë-Dimër 2022/2023) dhe në stilin e rrugës: këmisha lëkure e veshur mbi pantallona në të njëjtin material. Gjithashtu do të dukej bukur edhe kostumi  total black në nuanca të ndryshme.

Me modelin e fundeve të viteve shtatëdhjetë

Këmisha prej lëkure, trendi i kësaj vjeshte: 5 kombinime që

Këmisha lëkure e stilit të viteve nëntëdhjetë, me xhepa të dukshëm dhe qepje të sipërme, shkon në mënyrë perfekte në veshjen e vjeshtës 2022 me funde të gjata me bel të viteve shtatëdhjetë, në xhins ose kamoshi. Takimi i epokave  të ndryshme është magjepsës dhe tregon se keni stil. Poshtë, mjafton një bluzë e ndezur ose body. Një pamje ideale edhe për mbrëmje.

Nën jelek maxi

Këmisha prej lëkure, trendi i kësaj vjeshte: 5 kombinime që

Po kërkoni një stil të sofistikuar me një këmishë lëkure? Për vjeshtën 2022, këshilla është të zgjidhni kombinimin me jelekun maxi të sezonit, në nuanca të ndryshme por të përputhshme. Dy tendenca në një: në këtë rast këmisha prej lëkure vishet si çdo këmishë tjetër, e kombinuar me pantallona me bel të lartë.

Horoskop