Mirëqenie / 14 Tetor 2022, 14:37

Të jesh 53 vjeçe dhe të dukesh si Jennifer Lopez, ylli botëror ndan sekretin më të rëndësishëm të bukurisë

Të jesh 53 vjeçe dhe të dukesh si Jennifer Lopez, ylli

Ylli i famshëm, Jennifer Lopez ka ndarë një nga sekretet e saj që e bën atë të duket kaq e re, e freskët dhe e jashtëzakonshme në moshën 53-vjeçare. Një ditë më parë, këngëtarja dhe aktorja me famë botërore ndau në Instagram se një nga gjërat më të rëndësishme që bën është të qëndrojë e hidratuar.

Ajo rrallë pi alkool dhe konsumon të paktën tetë gota ujë në ditë. Kjo qasje bazohet në pijen BodyArmour, për të cilën është bërë imazh. Hidratimi është “çelësi” për pamjen e saj rinore, pasi mund të duket se ka pamjen dhe energjinë e një 25 vjeçareje ndonëse është më shumë se dyfishi.

 

Horoskop