Personazh / 25 Tetor 2022, 17:52

Njihuni me Erolda Çelën, stilisten e re që po sjell risi në botën e modës me artin e saj të veçantë

Njihuni me Erolda Çelën, stilisten e re që po sjell risi

Erolda Çela është një fashion dizajner e re, e cila premton shumë në botën e modës. Qe e vogël e ka pasur pasion të bukurën e deri me sot ka punuar fort për ta bërë realitet këtë ëndërr e për t'i dhënë jetë këtij pasioni. E gjitha mori jetë kur në gjimnaz u bë pjesë e një projekti me veshje të riciklueshme, gjë e cila e ndihmoi të bëhet pjesë e Universitetit të Arteve, ku vazhdoi dhe studimet për Pikturë, Tekstil dhe Modë.

Njihuni me Erolda Çelën, stilisten e re që po sjell risi

Si një stiliste e re ajo frymëzohet nga çdo gjë që e rrethon. I do ngjyrat, historinë, detajet, volumet dhe mënyrën sesi ato përqasen në veshje. Për momentin është fokusuar te veshjet tradicionale shqiptare sepse te to gjen burime të larmishme dhe labirinthe të bukurisë e vlerave që mbartin.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erolda Cela (@eroldacela)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erolda Cela (@eroldacela)

Edhe pse në hapat e para ,Erolda synon që në të ardhmen të ketë një atelie të saj të modës ku çdo grua apo vajzë që të vishet me koleksionet e saj të ndiejë emocion; një emocion pak a shumë të njëjtë me atë që ka përjetuar vetë stilistja kur i ka krijuar. Njëkohësisht, ajo dëshiron të realizojë dhe veshje për meshkuj. Të ketë një brand Erolda Çela, ku gjithësecili të gjejë veten.

Horoskop