Kuzhina / 29 Tetor 2022, 18:09

Supë me brokoli, receta ideale për darkën

Supë me brokoli, receta ideale për darkën

Përbërësit: 1 brokoli, 1 patate, 1 lugë gjelle vaj ulliri, 1/2 gotë panna për gatim, 1 degë majdanozi, kripë dhe piper.

Përgatitja: Në fillim pastroni brokolin dhe pataten. I prisni ato në copa të vogla.Vendosini për të zierë për rreth 15 minuta. Më pas i kaloni në blender derisa të marin formën e një pureje. Masën e krijuar e kaloni në një tigan, në zjarr mesatar. Sipër i shtoni një lugë gjelle vaj ulliri, kripë, piper dhe i trazoni mirë. Pas 5 minutash i shtoni panna-n. Nëse nuk doni ta shijoni në pjatë, provoni si më poshtë: merrni një bukë të rrumbullakët. Hiqini pjesën e sipërme dhe tulin e shtoni një garuzhde nga supa me brokoli që përgatitëm. Sipër i vendosni një gjethe majdanoz. Koha për ta shijuar!

Horoskop