Mirëqenie / 9 Nëntor 2022, 15:23

Nëse doni që të eliminoni celulitin shpejt dhe thjesht, provoni 2 metodat e mëposhtme në kushte shtëpie

Nëse doni që të eliminoni celulitin shpejt dhe thjesht, provoni 2

Celuliti është një nga problemet më të zakonshme të lëkurës, i cili shfaqet si faktor i çekuilibrimit në indin lidhës dhe yndyrnave në trupin e njeriut. Ai është një problem estetik që nuk vendos shëndetin e gruas në rrezik, e sërish këto të fundit do të paguanin shuma marramendëse nëpër qendra për të reduktuar atë. Nuk dihen mënyrat me të cilat mund të luftohet përfundimisht mirëpo ka metoda popullore që rezultojnë të suksesshme, si psh dy trajtimet e mëposhtme:

Përzieni 2 lugë uthull molle në një gotë uji. Shtoni një lugë të vogël mjaltë në përzierje. Pijeni çdo mëngjes këtë pije dhe celuliti do t’ju reduktohet ndjeshëm. Një mënyrë tjetër do të ishte të përzienit dy lugë uthull molle me disa pika vaji esencial kundra celulitit. Masazhoni pjesët me celulit me këtë lëng me lëvizje rrethore 2 herë në ditë.

Përzieni gjysmë filxhani kafe me gjysmë filxhani sheqer dhe dy lugë vaj kokosi. Me masën e krijuar masazhoni zonat problematike me lëvizje rrethore. Përdoreni këtë metodë çdo ditë. Pas 1-2 javësh do të vëreni ndryshimet e para.

Horoskop