Modë / 14 Dhjetor 2022, 15:42

Fundi saten është ideal edhe për në dimër, ja kombinimet perfekte për ta veshur në këto ditë të ftohta

Fundi saten është ideal edhe për në dimër, ja

Kush tha që fustani midi prej sateni vishet vetëm në pranverë? Në fakt sfilatat e modës vjeshtë-dimër 2022/2023 na kanë mësuar se fustani dhe fundi saten nuk i përket vetëm stinave të ngrohta, por mund të ndriçojë pamjen tonë edhe në ditët më gri.Ajo që ka rëndësi është vetëm të dish ta kombinosh, të jesh i sigurt që të mos gabosh apo të mos e veshësh në vendin e duhur.

Fundet saten, prej mëndafshi, apo të ngjashme prej disa sezonesh janë të njohura në pasarela, aq sa kanë hyrë me të drejtë në garderobën bazë. Një domosdoshmëri që është rizbuluar, me Vjeshtë-Dimër 2022/2023, edhe më i gjithanshëm: sekreti është të përqendrohesh në modelin e duhur. Konkretisht, një fund saten, i cili përshtatet me të gjitha llojet e trupit dhe nuk shtrëngon figurën, mundësisht në një material viskoze sesa në mëndafsh të pastër, është më i lehtë për t'u veshur çdo ditë.

Fundi saten është ideal edhe për në dimër, ja

Por sateni që përdoret për sezonin e ftohtë fokusohet në një të bardhë kremoze të lehtë për t'u përshtatur, perfekte për t'u rizbuluar sërish vitin e ardhshëm. Qepja e dukshme jep lëvizje dhe e bën copën të përshtatshme për përdorim të përditshëm.

Si ta kombinojmë fustanin ose fundin e satenit në dimër 2022/2023

Fundi saten është ideal edhe për në dimër, ja

Siç e thamë më lart, gjithçka ka të bëjë me përputhshmërinë. Kombinimi ideal, ashtu si në një periudhë më të ngrohtë, është pulovra me përmasa të mëdha. Për dimër, megjithatë, një dozë shtesë ngrohtësie është e nevojshme: prandaj është më mirë të preferoni thurjet e trasha të leshta ose efektet e modës me gëzof. Maison sugjeron fokusimin në të bardhën totale në dy nuanca që janë paksa të ndryshme në intensitet , por përzierja funksionon edhe me një fund të errët.

Fundi saten është ideal edhe për në dimër, ja

Mund të shtohen edhe aksesorët e errët për ta zbutur pamjen. Ndërsa bizhuteritë mund të jenë të praruara dhe të pastra në formë. Sipër një pallto e zezë e gjatë për të mbuluar  veshjen. Rezultati? Një veshje bardh e zi aspak banale dhe gjithmonë elegante për t'u propozuar sërish edhe në mbrëmjet e dimrit.

Fundi saten është ideal edhe për në dimër, ja

Horoskop