Modë / 29 Dhjetor 2022, 15:09

Idetë më elegante për të kombinuar golfin e zi gjatë këtij dimri, sipas VIP-ave të Hollywood

Idetë më elegante për të kombinuar golfin e zi gjatë

Një golf i zi klasik nuk ka moshë, si filmi i famshëm i vitit 1960 nga Federico Fellini nga i cili duket se u kthye në trend. Golfi i  Giò Stajano, i cili luante pieronin Pierone në film, është sot veshja kryesore e një mode minimaliste, tërësisht femërore. Preferuar nga të famshmet mbi të tridhjetat, vishet poshtë një xhakete për të nxjerrë në pah xhaketën apo pallton tradicionale.

Nga ana tjetër, amerikanët e quajnë atë turtlenge (një emër që vjen nga "turtle"), qafa e breshkës, kafsha më jetëgjatë në mesin e vertebrorëve. Yjet e Hollywood në Dimrin 2022/2023  na tregojnë se  për çdo model pulovre me golf ka po aq veshje për të eksperimentuar, në mënyrë që të dilni nga mononia.  Si dhe për të mbajtur ngrohtë dhe maskuar shenjat e plakjes, me stil.

Idetë më elegante për të kombinuar golfin e zi gjatë

Nga e zeza klasike tek thurjet fine, golfi mbetet i preferuari i supermodeleve të së shkuarës, por dhe të tashmes si Natasha Poly dhe Emily Ratajkowski. Një model kashmiri në tonalitete të lehta premton të qëndrojë gjatë në gardërobë: rozë e lehtë si ajo e Sienna Miller, ose totalisht e bardhë si Elsa Hosk.

Idetë më elegante për të kombinuar golfin e zi gjatë

Të miratuara nga trendet janë edhe variantet në lesh apo pambuk, si modelet e efektit të lëkurës, si Jennifer Lopez dhe Chiara Ferragni. Shumë i pëlqyer është edhe golfi që vishet si fustan, siç e vesh Anne Hathaway. Për dimrin 2022/2023, ngjyrat e forta mbretërojnë, por ka edhe disa variante magjepsëse me thurje.

Si të kombinohet golfi, sipas të famshmeve

Forma të ndryshme, një stil i vetëm: i përjetshëm. E patejdukshme nga natyra, pulovra me golf i përshtatet veshjeve dimërore dhe është e përsosur nën një pallto mashkullore, deve (Carey Mulligan) ose kurriz peshku (Uma Thurman).

Idetë më elegante për të kombinuar golfin e zi gjatë

Mund ta provoni edhe me xhaketa të shkurtra dhe elegante, si Jennifer Aniston në xhirimet e The Morning Show 3. 

Breshka + fund midi, miksimi më elegant

Idetë më elegante për të kombinuar golfin e zi gjatë

Kombinimi më elegant i sezonit: me fundin midi me plisa, si Irina Shayk në çmimet më të fundit CFDA 2022 që eksperimenton me një look total Partow, me golf pa mëngë të kombinuara me fundin me plisa.

Përshtati: Living.al

Horoskop