News / 2 Shkurt 2023, 15:34

SkyShowtime prezanton paketën e serialeve dhe filmave të mëdhenj përpara daljes në tetë tregje të reja në Evropën Qendrore dhe Lindore

SkyShowtime prezanton paketën e serialeve dhe filmave të mëdhenj

Ky shërbim i ri transmetimi në Evropë do të jetë i disponueshëm nga 14 shkurti në Shqipëri, Çeki, Hungari, Kosovë, Maqedoninë e Veriut, Poloni, Rumani dhe Sllovaki. SkyShowtime sjell vlerë, duke ofruar një përzgjedhje të larmishme progracioni fantastik, ku përfshihen filmat e rinj të Hollivudit dhe serialet e reja ekskluzive nga studiot më të mëdha botërore, me një çmim të shkëlqyer.

SkyShowtime, shërbimi fantastik i transmetimit të radhës për Evropën, do të vazhdojë të zgjerohet në tregje në vitin 2023. Zgjerimi i tij i radhës do të jetë më i madhi deri më sot, duke përfshirë tetë tregje të reja në të gjithë Evropën Qendrore dhe Lindore. Më 14 shkurt, SkyShowtime do të sjellë shërbimin e saj premium për klientët në të gjithë Shqipërinë, Çekinë, Hungarinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut, Poloninë, Rumaninë dhe Sllovakinë. Ky prezantim në shumë territore do ta çojë në 20 numrin e tregjeve ku do të transmetojë.

Klientët në këto tregje do të kenë qasje në premierat televizive ekskluzive të filmave të rinj teatralë nga Universal Pictures dhe Paramount Pictures, serialet e reja dhe ekskluzive, programet për fëmijë dhe familje dhe një përzgjedhje titujsh ikonë të bibliotekave dhe paketa filmash nga Nickelodeon, DreamWorks Animation , Paramount+, SHOWTIME®, Sky Studios dhe Peacock, të gjitha në një vend të vetëm. SkyShowtime do të shfaqë gjithashtu programe origjinale lokale, dokumentarë dhe programe speciale nga tregjet e saj. Kohët e fundit kompania shpalli një marrëveshje për blerjen e 21 serialeve origjinale nga HBO Max në Evropë, duke përfshirë serialet e reja që do të shfaqen premierë në vitin 2023 si SkyShowtime Originals.

Me mijëra orë argëtim cilësor për gjithë familjen, SkyShowtime është shtëpia e filmave të rinj të suksesshëm, të cilët do të jenë të disponueshëm pas shfaqjes së tyre tetrale dhe në vend. Që nga hedhja në treg, audienca lokale do të mund të shohë: Ambulance, Downton Abbey: A New Era, Jerry and Marge Go Large, Jurassic World Dominion, Ray Donovan: The Movie, Redeeming Love, The Bad Guys, The Hanging Sun, The Northman dhe Top Gun: Maverick.

Për më tepër, abonentët do të kenë qasje në një përzgjedhje të larmishme serialesh: duke përfshirë: 1883, 1923, A Friend Of the Family, All The Sins, American Gigolo, Funny Woman, Halo, Law & Order Season 21, Let The Right One In, Mayor of Kingstown Season 1 and 2, Pitch Perfect: Bumper In Berlin, Star Trek: Strange New Worlds, Souls, Super Pumped: The Battle For Uber, The Best Man: The Final Chapters, The Calling, The Fear Index, The First Lady, The Midwich Cuckoos, The Offer, The Rising, Tulsa King, Vampire Academy dhe Yellowstone.

Serialet dhe filmat e rinj fantastikë që do të mbërrijnë në SkyShowtime gjatë muajve të ardhshëm përfshijnë disa nga publikimet më të shumëpritura: A Town Called Malice, Belfast, Drift – Partners In Crime (S1A), Lioness, Nope, Minions: The Rise of Gru, Rabbit Hole, Smile, The Black Phone dhe The Great Game.

Klientët në të gjithë Evropën Qendrore dhe Lindore do të jenë gjithashtu në gjendje të shikojnë dy nga SkyShowtime Originals që do të jenë të disponueshme në vitin 2023 - prodhimi çek The Winner dhe prodhimi polak Warszawianka.

Një tjetër prodhim i pëlqyer vendas që do të shtohet në këtë shërbim transmetimi është filmi hungarez The Informant. Për më tepër, nga marsi do të jenë të disponueshëm për abonentët shtatë tituj të mirënjohur lokalë duke përfshirë: Czech It Out (Çeki), Hackerville (Rumani), One True Singer (Rumani), Ruxx (Rumani), Tuff Money (Rumani), The Sleepers (Çeki), Success (Kroaci). SkyShowtime do të jetë shtëpia e re ekskluzive për këto spektakle të njohura.

Drejtori ekzekutiv i SkyShowtime, Monty Sarhan tha: “Hedhja në treg e SkyShowtime në tetë tregje të reja është një mënyrë fantastike për të nisur vitin. Ky është zgjerimi ynë më i madh në treg deri më sot dhe jam jashtëzakonisht entuziast për të vazhduar në rrugën e suksesit të deritanishëm të shërbimit që ka filluar transmetimin tashmë në të gjitha vendet nordike, Holandë, Portugali dhe një sërë rajonesh të Adriatikut. Jam i bindur se audienca jonë e re në Evropën Qendrore dhe Lindore do të mund të shijojë paketën tonë të mrekullueshme të serialeve dhe filmave me çmim të shkëlqyer. Jemi gjithashtu shumë entuziastë që po sjellim serialet e dashura origjinale në Evropën Qendrore dhe Lindore.”

Gabor Harsanyi, menaxher i përgjithshëm rajonal për Evropën Qendrore dhe Lindore, SkyShowtime tha: “SkyShowtime ofron një listë programesh të jashtëzakonshme. Jemi krenarë që u sjellim klientëve tanë të rinj në Evropën Qendrore dhe Lindore qasje të re dhe ekskluzive në serialet më të fundit dhe filmat më të suksesshëm nga studiot tona ikonë dhe me famë botërore, si dhe programe lokale dhe origjinale që do të sinkronizohen me audiencën tonë. Jam entuziast që kjo paketë premium e klasit botëror po mbërrin në rajonin tonë me rrëfenja lokale dhe një ofertë shumë konkurruese në të gjithë Evropën Qendrore dhe Lindore.”

SkyShowtime do të jetë në dispozicion drejtpërdrejt te konsumatori nëpërmjet faqes së internetit: www.skyshowtime.com dhe nëpërmjet aplikacionit SkyShowtime në pajisjet Apple iOS, tvOS, Android, në Android TV, Google TV dhe LG TV.

Në Shqipëri, Kosovë, Maqedoninë e Veriut dhe Sllovaki, SkyShowtime do të jetë në dispozicion për 5,99 euro në muaj. Në Rumani, shërbimi do të jetë i disponueshëm për 3,99 € në muaj. Në Çeki, çmimi do të jetë 179 CZK në muaj, në Hungari 1999 HUF në muaj dhe në Poloni 24,99 PLN në muaj.

Në vazhdim, shërbimi i shumëpritur i SkyShowtime do të vijë edhe në Danimarkë, Finlandë, Norvegji dhe Suedi në shtator; në Holandë dhe Portugali në tetor; dhe në Bosnjë dhe Hercegovinë, Bullgari, Kroaci, Mal të Zi, Serbi dhe Slloveni në dhjetor.

Rreth SkyShowTime

SkyShowtime është shërbimi fantastik i transmetimit së shpejti në Evropë, që po fillon në mbi 20 tregje që përfshijnë mbi 90 milionë familje. Tani i disponueshëm në Bosnjë dhe Hercegovinë, Bullgari, Kroaci, Danimarkë, Finlandë, Mal të Zi, Norvegji, Holandë, Portugali, Serbi, Slloveni dhe Suedi, SkyShowtime do të zgjerohet edhe më tej në Shqipëri, Andorë, Republikën Çeke, Hungari, Kosovë, Maqedoninë e Veriut, Poloni, Rumani, Sllovaki dhe Spanjë që do të nisë gjatë tremujorit të parë të vitit 2023.

Një sipërmarrje e përbashkët e Comcast dhe Paramount Global, SkyShowtime sjell argëtimin, filmat dhe serialet origjinale më të mira nga markat ikonë të Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME®, Sky Studios dhe Peacock. SkyShowtime është shtëpia e premierave ekskluzive të filmave të rinj teatralë nga Universal dhe Paramount, si dhe premierave të serialeve nga Paramount, NBCU dhe Sot.

Horoskop