Astroliving / 6 Mars 2023, 12:47

Njerëzit më të pasur në botë u përkasin këtyre shenjave, sipas Forbes

Njerëzit më të pasur në botë u përkasin

Forbes shpesh publikon listat e njerëzve më të suksesshëm në planet, bazuar në moshën, gjininë ose vetëm sasinë e parave që kanë fituar.

Peshorja

Peshorja është shenja më e zakonshme e zodiakut mes miliarderëve. Ka kuptim kur merrni parasysh aftësinë e tyre për t'u përshtatur, ndjekjen e perfeksionizmit dhe obsesionin e tyre me harmoninë. Peshoret duken, me prirjet e tyre natyrore, të krijuara për sukses. Një nga miliarderët më të famshëm dhe të suksesshëm të Peshores është Ralph Lauren.

Bricjapi

Bricjapët janë në krye të listës së miliarderëve më të pasur, së bashku me Jeff Bezos. Pronari i Amazon, ai është miliarderi më i pasur në botë dhe zotëron tiparet klasike të Bricjapit - elasticitetin dhe ambicjen.

Gaforrja

Gaforret njihen si shumë intuitivë dhe padyshim që e bëjnë mirë këtë intuitë. Themeluesi dhe CEO i SpaceX, Elon Musk është një kancer, dhe megjithëse Bezos së fundmi e rrëzoi atë si miliarderin numër një, ai është ende përreth - pasuria e tij është e sigurt.

Akrepi

Themeluesi i famshëm i Microsoft, Bill Gates, është një Akrep. Akrepat janë të guximshëm, të vendosur dhe krijues - si Gates - sepse ju duhet të keni disa nga ato karakteristika për të krijuar një kompani të asaj madhësie.

Horoskop