Modë / 7 Mars 2023, 13:36

Rikthehet pas 4 vitesh Victoria's Secret, kësaj here me modele transgjinore dhe plus size

Rikthehet pas 4 vitesh Victoria's Secret, kësaj here me modele

Shfaqja e modës e Victoria's Secret do të rikthehet këtë vit, por me diversitet. Sfilatat ishin ndaluar që nga viti 2019, por do të rikthehen. 

Këtë vit kompania po përpiqet t'i japë një imazh ndryshe dhe më gjithëpërfshirës.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Victoria's Secret (@victoriassecret)

Fushata përfshin Candice Huffine (plus size), Mayoëa Nicholas, Valentina Sampaio (modele transgjinore) dhe Bella Hadid, si dhe Devyn Garcia (plus size), Taylor Hill, Adut Akech dhe Imaan Hammam.

Skuadrës së re i është bashkuar edhe tenistja japoneze Naomi Osaka. Në pasarelë do të ecin edhe modele "plus size" si psh. Paloma Elsesser, Sofia Jirau - një modele me sindromën Doën.

Horoskop