Mirëqenie / 8 Mars 2023, 13:53

Aplikoni këtë përzierje natyrale çdo mëngjes dhe nuk do ndjeni dhimbjet e kësaj sëmundjeje

Aplikoni këtë përzierje natyrale çdo mëngjes dhe nuk

Ky ilaç i mahnitshëm natyral lehtëson dhimbjen e osteoporozës dhe pas përdorimit të saj, ju nuk do të ndjeni dhimbje për disa vjet. Ky ilaç përdoret për të bërë masazh dhe përgatitet me vaj vegjetal dhe kripë deti.Përzierja mjekësore kërkon 10 lugë gjelle kripë dhe 20 lugë gjelle vaj (ulliri, luledielli).

Përgatitja:Përzieni vajin dhe kripën në një shishe qelqi. Mbylleni atë. Pas disa ditësh ju do të merrni një masë të plotë.

Aplikimi:Çdo mëngjes ju duhet të bëni masazh te rruazat e shtyllës kurrizore, ose në vendet ku ju mendoni se ndieni dhi mbje.

Fillimisht niseni masazhin me nga 2-3 minuta çdo ditë, duke shtuar 2-3 minuta të tjera çdo ditë, derisa të arrini në kohën totale të masazhit prej 20 minutash në ditë.

Pas përfundimit të masazhit, fshini qafën me një peshqir të lagur dhe të ngrohtë.

Kjo procedurë mund të shkaktojë acarime të vogla të lëkurës. Prandaj, pas përfundimit të masazhit, fshijeni lëkurën me një pecetë të thatë dhe më pas hidhni pudër fëmijësh në lëkurë.

Rezultati i këtij trajtimit 10-ditor stimulon qarkullimin e gja kut dhe përmirëson rigjenerimin e muskujve dhe indeve të esh trave. Pas 8-10 procedurave ju do të vini re ndryshimin.

Gjatë procesit mund të keni marrje mendsh, por kjo nuk ndodh shpesh. Si rregull, trajtimi i osteokondrozës në këtë mënyrë nuk ka efekte anësore dhe siguron rezultate të shkëlqyera. 

Horoskop