Astroliving / 3 Maj 2023, 12:34

Horoskopi i muajit maj: SHIGJETARI dhe BRICJAPI

Horoskopi i muajit maj: SHIGJETARI dhe BRICJAPI

Nga PAOLO FOX

SHIGJETARI: Risia e këtij muaji është ndikimi i mirë i Marsit, i cili prej datës 20 ju shpërblen përpjekjet tuaja. Çdo kërkesë juaj për t’u përmirësuar duhet bërë deri më datën 16, sa kohë Jupiteri është ende në favorin tuaj. Nuk e përjashtoj që në datat 24 dhe 25, ata që kanë bërë kërkesa në të kaluarën mund të marrin tashmë një lajme të mira. Duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje gjendjes suaj ekonomike. Kënaquni me gjërat që keni. Kushdo që ka blerë një shtëpi ose është duke e rinovuar, mund të mërzitet për një vonesë të shkaktuar më shumë nga burokracitë. Studentët duhet të përgatiten mirë, se rezultatet janë të vështira për t’u arritur. Fundi i muajit do të jetë më i mbarë dhe me më shumë mundësi.

Çiftet që u martuan ose u bënë me fëmijë vitin e kaluar mund të gëzojnë ende përfitimet e Jupiterit deri në mes të muajit. Kjo do të thotë se ata që e duan njëri-tjetrin do të vazhdojnë, ndërsa ata që nuk ndiejnë më si dikur, mund të përjetojnë njëfarë hezitimi. Yjet favorizojnë shumë beqarët, duhet vetëm të bëni zgjedhje të mira. Mos merrni gjithçka si të mirëqenë dhe të harroni t’i dhuroni emocione partnerit edhe në këndvështrimin intim. Gjatë dhjetë ditëve të para të muajit kthehet pasioni në çift. Pavarësisht problemeve në punë dhe vonesave, ka ende nga ata që gjejnë kohë për ndjenjat! Një deklaratë dashurie e bërë rreth datës 25 do të sjellë shumë gjëra të bukura. Edhe qershori gjithashtu do të nisë me stil.

Një vendim i papritur mund të shkaktojë stres. Ndonjëherë, zgjedhjet drastike janë më të mirat për ju, sepse ju bën më të fortë. Ndiheni më të vlerësuar dhe më të dashur. Përvojat ekstreme ju tërheqin më shumë, ndoshta sepse keni jetuar në mënyrë monotone për një kohë të gjatë.

Horoskopi i muajit maj: SHIGJETARI dhe BRICJAPI

BRICJAPI: Yjet kanë filluar të ndikojnë në favorin tuaj. Në 2023 do të vlerësoni të gjitha raportet tuaja. Shpresoj të keni larguar njerëzit negativë, të cilët kanë qenë shkaku i problemeve. Meqenëse ju është dashur të përballeni me një fazë veçanërisht të turbullt, nuk mund të presim që maji të jetë një muaj pa pengesa të papritura. Mos ndryshoni drejtimin tuaj për shkak të impulsivitetit apo pasigurisë. E kuptoj që është ende e vështirë të shkosh mirë me partnerët dhe bashkëpunëtorët, por mund të zgjedhësh të imponosh këndvështrimin tënd ose të vazhdosh rrugën tënde. Të rinjtë i pret një e ardhme e suksesshme. Kush ka provime gjatë verës, shanset janë shumë të mira. Nuk duhet të humbasim mundësinë për të ndjekur rrugën e duhur, edhe pse çmimi është i shtrenjtë. Edhe ju që dini gjithmonë të organizoheni në mënyrën më të mirë të mundshme, do të përballeni me disa probleme të vogla ekonomike, të cilat mund të zgjidhen me kalimin e kohës.

Maji është një muaj disi i turbullt edhe në fushën e ndjenjave. Çështjet që lidhen me punën dhe ekonominë janë dominueset në jetën tuaj. Nëse marrëdhënia juaj është në krizë, duhet të bëni një analizë të kujdesshme dhe të kuptoni nëse ia vlen ta vazhdoni apo jo. Prania e Venusit më datë 7 është shqetësuese, por Jupiteri do të shërbejë si kundërpeshë. Nëse një histori ka marrë fund, atëherë, mos mendoni më për të. Ka të ngjarë që disa zgjedhje romantike të mos kuptohen nga të afërmit, të cilët priren të jenë paksa ndërhyrës. Duhet të shmangim polemikat dhe mbi të gjitha të fitoni qetësinë e brendshme. Një dashuri e lindur në maj mund të duket e parëndësishme, por nga qershori do të marrë hov.

Gjeni rrugën e duhur. Mos harroni se sipas astrologjisë, shpina është një ndër pikat tuaja të dobëta. Inflamacione të lehta dhe pak nervozizëm gjithë muajin. Mos e neglizhoni mjekun.

Horoskopi i muajit maj: SHIGJETARI dhe BRICJAPI

Horoskop