News / 15 Maj 2023, 14:14

Të lirë të bëjnë ç'të duan, Meghan dhe Harry shfaqen për herë të parë së bashku pas kurorëzimit të mbretit Charles

Të lirë të bëjnë ç'të duan, Meghan dhe

Lajmi se Meghan Markle nuk do të ishte pjesë e ceremonisë së kurorëzimit të mbretit Charles bëri xhiron e rrjetit rreth 1 muaj më parë. Bashkëshorti i saj, duka e Suxess-it u paraqit i vetëm në festimet mbretërore duke ngritur shumë pikëpyetje. Në shumë portale diskutohej se Markle ishte në Kaliforni pasi ditëlindja e djalit të saj Archie-t ishte në të njëjtën ditë me ceremoninë. Ndërkohë shumë të tjerë aludonin se prej kohësh çifti dëshironte të ndahej. Thashethemet vazhduan të shtohen pasi javën e kaluar Meghan u shfaq e vetme në publik duke bërë xhiro përpara vilës ku jeton së bashku me familjen në Shtetet e Bashkuara. Ditën e sotme fansat duket se janë qetësuar pasi duka dhe dukesha bënë daljen e parë publike pas kurorëzimit. Çfarë u bëri të gjithëve përshtypje ishte fakti se ata dukeshin si një çift krejtësisht i zakonshëm që kishte dalëpër të ngrënë drekën e fundjavës.

Të lirë të bëjnë ç'të duan, Meghan dhe

Të lirë të bëjnë ç'të duan, Meghan dhe

Megan dhe Harry dukeshin të lumtur në shoqërinë e njëri-tjetrit dhe u shfaqën duke buzëqeshur teksa futeshin në një restorant për sushi në Santa Barbara. Sipas “TMZ”, fotot e tyre janë kapur ditën e premte dhe thuhet se nuk ishin vetëm. Sipas portalit të famshëm të showbiz-it, ata ishin të shoqëruar nga Gwyneth Paltrow dhe bashkëshorti i saj Brad Falchuk, themeluesi i “Bumble”, Whitney Wolf Herd dhe Cameron Diaz me bashkëshortin Benji Madden.

Të lirë të bëjnë ç'të duan, Meghan dhe

Të lirë të bëjnë ç'të duan, Meghan dhe

Meghan i mahniti të gjithë me thjeshtësinë dhe stilin e saj. Ajo kishte veshur një fustan të shkurtër kaf me matieral sateni “Heidi Merrick”, një çantë të bardhë “Cesta Collective” dhe një palë të sheshta kafe “Hermes”. Ajo e kompletoi pamjen me vathë floriri dhe flokë të kapur bisht. Ndërkohë Harry dukej gjithashtu në formë shumë të mirë dhe dukej shumë elegant i veshur me pantallona të bardha, një bluzë të zezë dhe këpucë ngjyrë kafe.

Thuhet se pas ceremonisë, Harry u rikthye shumë shpejt te familja e tij dhe u përpoq të mos bëhet pjesë e asnjë lajmi me qendër dramat familjare. Largimi i tij i shpejtë besohet të ishte e lidhur me dëshirën për t'u kthyer në shtëpi për festën e 4 vjetorit  të Archie-t. Ai qëndroi larg monarkëve të tjerë dhe nuk u shfaq as në ballkonin e pallatit “Buckingham”. Një burim i afërt me të tha për “Vanity Fair” se ai nuk u pa një asnjë moment duke folur me familjen dhe u shpreh: “Secili bën zgjedhjet e veta. Për të qenë i sinqertë, nuk u fol fare për Harry-n. Ai nuk ishte fare në fokus.” Kujtojmë se hoqën dorë nga detyrat e tyre mbretërore në vitin 2020, dy vite pas kurorëzimit të dashurisë së tyre. Ata nuk jetojnë më në Mbretërinë e Bashkuar dhe kanë qenë protagonist të serialit “Harry & Meghan” në “Netflix” ku kanë ndarë rreth eksperiencave të tyre jetësore.

Horoskop