News / 16 Maj 2023, 16:16

Nga Milano në Manchester….. drejt finales së Stambollit!

Nga Milano në Manchester….. drejt finales së Stambollit!

Sot në orën 21:00, merr jetë akti i dytë dhe vendimtar i derbit të Milanos në “UEFA Champions League”! “La Scala” e futbollit shndërrohet në arenën e derbit Inter - Milan. Nuk është thjesht beteja për qytetin, është përballja për fronin e kontinentit. Interi me një këmbë në finalen e Stambollit. Milanit i duhet të bëj mrekulli për t’u kualifikuar. Kuqezinjtë do të luftojnë deri në frymëmarrjen e fundit përballë rivalit historik, në një gjysmëfinale madhështore. Ndiqni supersfidën live dhe ekskluzivisht në “Tring Sport 1 HD”.

Nga Milano në Manchester….. drejt finales së Stambollit!

Nesër në orën 21:00 shpallet skuadra e dytë finaliste e “UEFA Champions League”! Manchester City kundër mbretit të padiskutueshëm të kontinentit, Real Madrid. Superfuqitë përballen në aktin vendimtar për një biletë drejt Stambollit. Në një atmosferë të ngrohtë në “Etihad Stadium”, të dyja ekipet kanë një histori të pasur në arenën e futbollit dhe janë të vendosura për të shkuar përpara në rrugën drejt finales së madhe. Ndeshja pritet të jetë një përplasje e fortë dhe me shumë tension mes dy stileve te ndryshme të lojës. Dramat fillon që në fillim të ndeshjes, me dy skuadra që luftojnë me ngulm për të marrë kontrollin e lojës. Përplasja e taktikave dhe shkatërrimi i strategjive do të sjellë emocione të forta për tifozët në stadium dhe për shikuesit në të gjithë botën. Ndiqni ndeshjen live dhe ekskluzivisht në “Tring Sport 1 HD”!

Ndiq të gjitha ndeshjet e kampionëve të tu dhe brohoriti si nga tribuna. Shijo filma premierë dhe programe për të gjithë familjen me ofertën tonë të re.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tring TV (@tring_albania)

Horoskop