News / 20 Maj 2023, 14:34

Dashuria nis nga stomaku, Big Basta zbulon historinë e pazakontë të njohjes me Vesa Lumën që nisi nga një pjatë fasule

Dashuria nis nga stomaku, Big Basta zbulon historinë e pazakontë

Kemi dëgjuar vazhdimisht të flitet për ëndrrën amerikane, tokën e premtuar të mundësive të mëdha dhe shanseve të barabarta, megjithatë Vesa Luma dhe Big Basta zgjodhën që ëndrrën e tyre ta shijojnë akoma më larg, në Zelandën e Re, ku jetojnë prej vitesh. Megjithatë të dy kthehen herë pas here në Tiranë, të cilës i dhanë shumë nga arti i tyre, por në të njëjtën kohës u shndërrua në altarin e tyre të dashurisë.

Dashuria nis nga stomaku, Big Basta zbulon historinë e pazakontë

Mbrëmjen e djeshme Big Basta i ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Pan” ku ndau detaje nga karriera dhe jeta e re ne Zelandë, si dhe ndër  ndër të tjera zbuloi historinë e pazakontë e njohjes me Vesën.

“Vesën e dua shumë dhe për herë të parë jemi takuar te “Dancing with the stars”. Vesa s’më kishte kërkuar ndonjëherë tekste dhe unë e pyeta pse s’e kishte bërë. Më tha do të kërkoj që nesër.Nga ai moment u afruam me njëri-tjetrin. Në atë kohë Vesa rrinte në hotel bashkë me konkurrentët e tjerë dhe mendova se i mungonin ushqimet tradicionale. I thashë mamit të më gatuante diçka dhe më bëri fasule. Ma ktheu pjatën bosh pa fasule, por me shumë dashuri.”-u shpreh ai.

Horoskop