News / 2 Qershor 2023, 19:29

Imitimi i Eva Alikajt për fëmijët e komunitetit rom shkakton debat në rrjetet sociale

Imitimi i Eva Alikajt për fëmijët e komunitetit rom shkakton

Aktorja dhe ish-banorja e "Big Brother Vip" Eva Alikaj ka ndarë një ngjarje që i ka ndodhur me fëmijët e komuntitit rom. Alikaj e ftuar në “A Krasta Show” të gazetarit Adi Krasta, tregoi se si disa fëmijë të komuniteti rom i thanë se ishte treguar e keqe gjatë qëndrimit të saj në shtëpinë e BBV.

Imitimi i fëmijëve rom nga Alikaj është bërë viral në rrjet, ndërsa nuk kanë munguar edhe komentet negative me imitimin që ajo ka bërë, ku shumë e konsiderojnë si raciste.

“Dy rom të vegjël thash se po më kërkonin ndonjë lek. Më thanë ishe shumë e keqe”,- thotë Eva Alikaj duke i imituar.


Qëndrimi i Eva Alikajt në “Big Brother VIP”, ishte mjaft i shkurtër ama shumë i zhurshëm për aq sa zgjati. Aktorja u eliminua vetëm pak ditë pas qëndrimit në BBV pas një debati të ashpër me fituesin, Luizin.

Horoskop