News / 3 Qershor 2023, 18:05

Do të ngeleni pa fjalë kur ta shihni, videoja e vajzës 3-ditëshe që lëviz sikur të jetë 3-muajshe ka habitur të gjithë në rrjete sociale

Do të ngeleni pa fjalë kur ta shihni, videoja e vajzës

Frika më e madhe e të gjitha grave që sjellin në jetë një fëmijë është se si do të jetë me shëndet i vogli apo e vogla e tyre, por për Samantha Mitchell shqetësimi kryesor pasi u bë mama për herë të parë ishte komplet tjetër gjë.  Gjëja e fundit që mund t'i shkonte nëpër mend është që vajza e saj, vetëm 3 ditëshe, të lëvizte aq shumë, por ja që vogëlushja e quajtur Nyilah Daise Tzabari filloi të sillej si një fëmijë tre muajsh.  Samantha, bashkë me nënën e saj, arritën ta kapnin këtë moment të jashtëzakonshëm në kamera, ndërsa vogëlushja ishte shtrirë në bark në krevatin e spitalit.


Në një video të publikuar në TikTok , Samantha i shpreh mosbesimin e saj nënës, duke e pyetur: "A është normale kjo?" Për të cilën nëna e saj përgjigjet: "Jo, ajo është tre ditëshe".

Dhe ndërsa kjo situatë mund të jetë e pazakontë për ne, mjekët thonë se është shumë e zakonshme. "Në thelb, kjo foshnjë është e etur dhe kërkon të pijë," -shpjegon Dr. Karan Raj. E vërteta është se foshnjat e porsalindura mund të mbartin shumë mister veçanërisht për prindërit që lindin për herë të parë. Disa gjëra si të qash pa lot, ose që bebet të prodhojnë qumështin e tyre janë normale dhe nuk duhet t'ju trembin aspak.

Horoskop