Modë / 5 Qershor 2023, 21:08

5 kombinime të domosdoshme për këmishën lino, që duhet ta keni patjetër këtë verë

5 kombinime të domosdoshme për këmishën lino, që duhet

Ka pak artikuj aq thelbësorë sa këmisha prej linoje në gardërobën verore të një femre. Prakticiteti i saj ju lejon ta vishni çdo ditë, duke iu përshtatur çdo lloj angazhimi, nga zyra në plazh. Asgjë nuk është më shumë verore sesa një këmishë prej linoje.

Ne ju tregojmë 5 veshje me të cilat mund të eksperimentoni për verën 2023, në mënyrë që ta kombinoni këmishën gjithmonë ndryshe.

Me pantallona per të dalë në qytet

5 kombinime të domosdoshme për këmishën lino, që duhet

Mënyra më e lehtë për të kombinuar këmishën prej linoje në gardërobën tuaj është ta trajtoni atë si këmishat e bardha klasike të përdorura gjatë vitit. Është për të gjitha qëllimet por vjen si një version më i freskët, jo më pak elegant se modelet më formale të pambukut, me të njëjtën fuqi universale të përputhjes.

Mund ta kombinoni me atlete dhe pantallona të gjera, për të qenë më komode. Me xhinse të ngushta dhe këpucë verore me takë për të mos hequr dorë nga një feminiteti.

Me fund midi mëndafshi, casual chic

5 kombinime të domosdoshme për këmishën lino, që duhet

Veshjet e këmishave prej liri dinë të jenë elegante edhe nëse janë jashtëzakonisht të thjeshta. Për ditën dhe për mbrëmjen, këmisha e bardhë vishet me një fund midi mëndafshi dhe taka, duke u kthyer në trendin e ri luksoz. Të zgjedhura në nuancat bazë si bardh e zi apo nude, del në pah i gjithë stili casual i këtyre veshjeve me një hijeshi të përjetshme, të cilat japin një pamje luksoze.

Me pantallona të shkurtra si kostum

5 kombinime të domosdoshme për këmishën lino, që duhet

Ngjyrat e shumta të këmishës lino e bëjnë atë jo vetëm të domosdoshme dhe elegante, por edhe të shkëlqyeshme dhe më casual. Për fundjavat jashtë qytetit, ditët në plazh apo vizitat në qytet, ekziston një zgjidhje e zgjuar dhe magjepsëse: kostumi i linosë. Me pantallona të shkurtra të buta, të thjeshta ose me model, mund të merrni një pamje një ngjyrëshe, që është jashtëzakonisht e lehtë për t'u përsëritur dhe e rehatshme për t'u veshur.

Me saronge dhe sandale

5 kombinime të domosdoshme për këmishën lino, që duhet

Ashtu si çdo veshje me të vërtetë e gjithanshme, edhe këmisha prej linoje mund të kombinohet me gjithçka.  Vendoseni në një valixhe dhe për ripërdoren në një mijë mënyra,  gjithashtu në një darkë ose pasdite pas plazhit.Mbi bikini në vend të sarafanit, me saronge, pantofla dhe çantë kashte për aperitiv, ose me sandale të sheshta dhe çantë të vogël për darka buzë detit. Një veshje, një mijë zgjidhje për një stil që kap tendencat verë 2023.

Mbi një fustan

5 kombinime të domosdoshme për këmishën lino, që duhet
Silueta e saj klasike ju lejon të ndryshoni modele të shkurtra, të gjata, mbështjellëse, me jakë mandarine, me qëndisje, vija dhe modele. Çdo model  është i mirëpritur kur bëhet fjalë për këmishën lino, mjaft e dashur për verën. Visheni mbi një fustan të gjatë ose me fund dhe do të jetë kombinimi perfekt.

Përshtati Living

 

Horoskop