Astroliving / 17 Korrik 2023, 13:44

Nga sot hëna e re në Gaforre, ja si do të ndikojë në këto shenja

Nga sot hëna e re në Gaforre, ja si do të ndikojë në

Hëna e re nga dita e sotme do të jetë në shenjën e Gaforres. Prania e saj do të krijojë shumë momente emocionale dhe luhatje humori.

Me hënën në Gaforre këto shenja do të jenë ato që do  e përjetojnë më shumë ndikimin e saj.

Dashi

Çështjet që lidhen me shtëpinë dhe ndjenjat tuaja të brendshme theksohen gjatë kësaj Hënë, ndaj është shumë e rëndësishme të reflektoni se çfarë ju bën të ndiheni të sigurt edhe në këtë kohë. Një ndryshim në hapësirën tuaj personale ose në vendin e punës ka të ngjarë këto ditë. Dikush nga juaji mund të ketë nevojë për ndihmë, ndërsa ju do të dëshironi të kaloni më shumë kohë me njerëzit tuaj. Pasiguritë tuaja mund t’ju çojnë në tensione me të afërmit tuaj dhe mënyra juaj e papritur e të shprehurit mund t’ju bëjë të humbni durimin. Mos harroni se nuk keni gjithmonë të drejtë dhe mos u përpiqni t’ua impononi mendimin tuaj të tjerëve nëse doni të merrni rezultatet e duhura.

Gaforrja

Frika, ankthi dhe pasiguritë dalin në pah me Hënën e Re në shenjën tuaj. Ju mund të pendoheni për zgjedhjet tuaja të kaluara ose disa zbulime mund t’ju shqetësojnë dhe t’ju vënë në procesin e të menduarit dhe rishikimit të disa vendimeve që keni marrë. Hëna kundërshton Plutonin retrograd, kështu që dinamika e marrëdhënies tuaj është e testuar. Në çdo rast, kjo Hënë ju jep mundësinë të kuptoni shumë dhe të pretendoni ëndrrat tuaja në nivel profesional dhe personal

Peshorja

Kjo hënë rrotullohet rreth familjes, me biznesin gjithashtu në fokus. Sqaroni qëllimet tuaja në mënyrë që t’i arrini ato duke qenë të kujdesshëm ndaj impulsivitetit dhe egoizmit tuaj. Kërkesat e të tjerëve mund t’ju zhgënjejnë dhe mund t’ju çojnë në shpërthime që vetëm se nuk do t’ju bëjnë asgjë. Mos harroni të qëndroni optimistë dhe mbani mend se pavarësisht vështirësive, gjërat e bukura janë përpara jush.

Horoskop