Modë / 18 Korrik 2023, 19:37

Ngjyra e kajsisë, më e bukura e kësaj vere. 5 ide nga Living si ta kombinoni në veshjet tuaja

Ngjyra e kajsisë, më e bukura e kësaj vere. 5 ide nga Living si

Një nga ngjyrat më elegante, ndonjëherë edhe shumë aristokratike. Ngjyra portokalli është në variantin e saj më joshës për  pranverë-verë 2023, në nuancën e kajsisë. Me çfarë ngjyrash shkon më mirë? Si ta kombinoni me një stil të caktuar? Living ju jep disa ide.

Me xhinse
Ngjyra portokalli e kajsisë trendi i këtij sezoni, shkon në mënyrë perfekte me xhins.

Ngjyra e kajsisë, më e bukura e kësaj vere. 5 ide nga Living si

Ndryshe nga variantet më të lehta, kjo ngjyrë bie në sy për kontrastin që ka me blunë e xhinsit. Mund të eksperimentoni me një crop top, ose me një aksesor të dukshëm si çanta.

Një fustan i gjithi në këtë ngjyrë

Ngjyra e kajsisë, më e bukura e kësaj vere. 5 ide nga Living si
Shija e kajsisë është e fortë dhe e dallueshme dhe priret të dominojë shijet e frutave të tjera në kombinim. E njëjta gjë ndodh edhe në look: ja pse një fustan portokalli është opsioni perfekt për t'u marrë në konsideratë në verën e 2023. Për t'u kombinuar thjesht me një palë sandale të sheshta dhe një çantë të thurur. 

Me neutraleMe çfarë ngjyrash shkon mirë portokallia? Bezha dhe grija, pra neutralet , janë ndër ngjyrat që shkojnë më mirë me kajsinë dhe variacionet e saj, më të theksuara ose më të zbehta si në foto.Ngjyra e kajsisë, më e bukura e kësaj vere. 5 ide nga Living si

Thjesht zgjidhni ngjyrën e kajsisë për pjesën e sipërme, në vend të asaj të poshtme. Në verë, është më mirë të shmangni ngjyrat më të errëta si e zeza: në vend të kësaj zgjidhni baby blue.

Portokallia dhe roza, kombinimi më veror  i këtij viti

Ngjyra e kajsisë, më e bukura e kësaj vere. 5 ide nga Living si
Falë rritjes së popullaritetit nga Barbie,  kombinimi në modë për Verën 2023 është ai që sheh si protagoniste rozën e thesuar dhe  portokallinë. Thjesht përqendrohuni në njërën nga të dyja dhe tjetrën përdoreni si aksesor.

Me jeshile

Ngjyra e kajsisë, më e bukura e kësaj vere. 5 ide nga Living si
Me çfarë ngjyrash shkon mirë portokallia e kajsisë, veçanërisht në verë? Ndër ngjyrat e forta, përveç rozës, një opsion për t'u marrë në konsideratë është edhe jeshilja në trend./Living

 

Horoskop