Astroliving / 1 Gusht 2023, 12:37

Horoskopi i muajit gusht: BINJAKËT dhe GAFORRJA

Horoskopi i muajit gusht: BINJAKËT dhe GAFORRJA

Nga Paolo Fox

BINJAKËT- Bëni një pushim nga puna nëse është e mundur. Gushti sjell ndjesi të çuditshme, sikur diçka po të ikën nga dora. Të paktën këtë përshtypje të lë. Kushdo që duhet të bëjë një zgjedhje të rëndësishme, do të ndihet paksa i shtypur, i shqetësuar. Datat 3, 4, 10, 17 dhe 18 shoqërohen me nervozizëm. Idealja do të ishte të mos bëni shumë, të bëni pushime të këndshme dhe të prisni deri në shtator. Nëse keni pasur një zhgënjim të vogël, një ndryshim të papritur, nuk duhet ta mendoni, fatmirësisht Binjakët janë mjaft ekstrovertë. Është më mirë t'i përkushtoheni pak pushimeve, t'i lini vetes më shumë hapësirë ​​për t'u çlodhur dhe nëse ka probleme për t'u zgjidhur është mirë të prisni të paktën deri në datën 28 ​​përpara se të veproni. Vullneti nuk mungon.

Nëse po kërkoni një dashuri me kohë të pjesshme, gushti është koha e duhur. Ata që duan të marrin konfirmime afatgjata, mund të vihen në siklet. Jeta sentimentale favorizohet gjithmonë nga Venusi, por ka disa gjëra për të sqaruar dhe çiftet e dinë prej kohësh se disa gjëra nuk përputhen. Ky muaj ka të ngjarë të detyrojë një reflektim serioz për të ardhmen e dikujt, veçanërisht nëse ka pasur një problem pune në çift. Mund të lindin konflikte rreth datave 4 dhe 17. Ruhuni nga polemikat në familje. Parashikohen vështirësi për të gjithë ata që jetojnë dy histori në të njëjtën kohë, ose duhet të bëjnë një zgjedhje sentimentale. Gushti mund të zbulojë të vërteta të fshehura. Do të jetë e rëndësishme të shmangni konfliktet që do të ishin të vështira për t'u zgjidhur.

Një muaj që duhet t'ia kushtoni relaksimit, nëse është e mundur. Ekziston njëfarë frike nga e ardhmja, e cila gjithashtu mund të përkthehet në një sëmundje psikosomatike. Ky tension mund të jetë pak a shumë i pranishëm, megjithatë Marsi dhe Saturni në një aspekt kritik kërkojnë vëmendje edhe në jetën e përditshme. Kur lëvizni, mendoni për atë që po bëni, në gusht s'duhet të shpërqendroheni, veçanërisht pas datës 17.

GAFORRJA- Jupiteri është në një aspekt interesant gjatë gjithë muajit. Saturni dhe Mërkuri ju sjellin ide të mira. Me shumë gjasa do të kapërceni shumë pengesa dhe do të planifikoni më mirë muajt e ardhshëm. Do të jetë një verë e rëndësishme për ata që bëjnë punë krijuese. Zakonisht gushti nuk është një muaj për t'iu përkushtuar profesionit tuaj, por duhet të rifitoni kohën e humbur. Pas shumë pengesave dhe përpjekjeve për realizimin e projekteve, tani nuk mund të humbisni mundësinë për t'u dëgjuar dhe për t'u rikthyer në jetë. Të vetmit që mund të kenë vështirësi në këtë periudhë janë ata që gjatë muajve të fundit kanë pasur marrëdhënie të këqija me shefat dhe kolegët.

Paratë e fituar këtë muaj do të kompensojnë shpenzimet e tepruara të kohëve të fundit. Historitë e lindura në këto ditë mund të marrin hov dhe të bëhen interesante. Zemra juaj është e lirë dhe mund të keni harruar të kaluarën e hidhur. Një dozë e mirë dashurie dhe mirëkuptimi rrit erotizmin. Nëse keni të bëni me një person të dobët, mund ta lini mënjanë, sepse tani doni të jetoni më mirë, të keni garanci. Që nga viti i kaluar, martesa dhe bashkëjetesa janë prekur nga një krizë e rëndë, por nëse rezistojnë ende, do të thotë se themelet janë të mira. Realiteti është se gjithçka rreth jush ka ndryshuar, në marrëdhëniet e përgjithshme njëri nga të dy është rritur dhe tjetri jo. Në familje ka më pak diskutime, ose do të gjendet një pikë mirëkuptimi. Edhe nëse ka një mosmarrëveshje me një ish, mund të gjeni mirëkuptim ose ndërmjetësim. Datat 12, 13, 22 dhe 23 do të jenë intriguese.

Ata që jetojnë dy histori, do të bëjnë një zgjedhje përfundimtare, por nuk do ta kenë të vështirë. Mund të rimëkëmbeni në një periudhë që ju lejon të shikoni të ardhmen në mënyrë më aktive. Kontakti me natyrën ndihmon për t'u relaksuar. Nuk do të ishte keq nëse do të planifikonit disa javë në një vend të veçantë, ose nëse nuk mund të lëvizni, do të gjeni qetësi edhe në mjedisin tuaj, me njerëz mirëkuptues dhe të përshtatshëm. Kur gjërat shkojnë më mirë, ju ndiheni shumë më të fortë dhe e përjetoni shumë më mirë dashurinë.

Horoskop