Modë / 29 Gusht 2023, 18:45

"Stili i kolegjit" është trendi i kësaj vjeshte, 5 sugjerime nga Living se si të kombinoheni këtë sezon

"Stili i kolegjit" është trendi i kësaj vjeshte, 5
Përsëri në shkollë, përsëri në zyrë. Me shtatorin që po vjen dhe pushimet drejt fundit, kjo është koha për t'u fokusuar në veshjet që do të jenë trendi i kësaj vjeshte: dhe i ashtuquajturi "stili i kolegjit" mbetet një klasik i përjetshëm i periudhës kur kthehemi nga pushimet.

Ky stil vjen në modë në vjeshtën e 2023, por sjell disa variacione me gjërat e domosdoshme të të gjitha kohërave – këmisha, xhaketa e kolegjit, mokasinet – bëhen protagoniste të kombinimeve origjinale. 

Këmisha e bardhë

"Stili i kolegjit" është trendi i kësaj vjeshte, 5

Një klasik i stilit të studenteve për zyrë apo universitet. Këmisha e bardhë në vjeshtë 2023 është në modë falë një pamjeje të re, duke u kombinuar me kravatën e meshkujve.
Veshja më femërore që duhet provuar kur të ktheheni, këmisha mbi pantallona të shkurtra motorike dhe këpucët e Mary Janes. "Uniforma" perfekte e vjeshtës 2023.

Me xhaketën bomber

"Stili i kolegjit" është trendi i kësaj vjeshte, 5

Bomberi apo bluza, prej lëkure apo najloni, është një nga protagonistët e stilit të studenteve në vitin 2023. Duke u shfaqur në të gjitha pasarelat për sezonin e ardhshëm, është perfekte në kombinim me pantallonat “fighter cargo”. Të domosdoshëm për të plotësuar pamjen, janë aksesorët e bukur si takat e lartadhe çantat elegante. Do të merrni shumë komplimente.

Me xhaketën e universitetit

"Stili i kolegjit" është trendi i kësaj vjeshte, 5

Përmendim  xhaketën e universiteti dhe mendja na shkon për ato pjesët e stilit vintage, me supet katrore, kuadrata apo vija. Një pjesë absolutisht e domosdoshme për këtë sezon, për t'u kombinuar në një mënyrë krejtësisht të re, me fundin e gjatë prej pambuku ose xhins, të kombinuar me kanatjere dantellë dhe me xhaketën e fshehur që bie në sy. Seksi, me klas.

Me mokasina

"Stili i kolegjit" është trendi i kësaj vjeshte, 5
Mokasinat tradicionale janë kthyer në raftet e këpucëve. Ato sipas stilit të kolegjit 2023, vishen me çorape me shirita dhe një minifund me xhepa të mëdhenj. Një veshje për t'u provuar direkt sa të ktheheni.

"Jo" veshjes së zakonshme

"Stili i kolegjit" është trendi i kësaj vjeshte, 5

Jeni lodhur nga kostumi i zakonshëm me pantallona klasike? Trendi i ri për vjeshtën e 2023 është kostumi xhins.Ky stil jep ndjesinë e një studenteje modele që nuk e merr shumë seriozisht veten.
Një top me vija dhe një palë taka klasike janë ende Verore. Ideale për të shtyrë gjithë shtatorin./Living

 

Horoskop