Modë / 18 Shtator 2023, 12:08

Nga nesër e deri më datë 25 shtator zhvillohet Java e Modës në Milano, ky është kaledari i detajuar i sfilatave

Nga nesër e deri më datë 25 shtator zhvillohet Java e Modës

Ndërkohë që shumë njerëz janë ende duke shijuar pushimet, bota e modës është duke punuar për të sjellë trendin e sezonit të vjeshtës. Java e Modës në Milano është gati të fillojë, nga nesër data 19 e deri në 25 shtator do t’i kushtohen tërësisht asaj.

Ndër debutimet e rëndësishme do të jenë Luisa Spagnoi e cila është një ndër markat më cilësore dhe të preferuara edhe në Shqipëri, Sabato De Sarno në Gucci, Simone Bellotti në Bally, etj, por edhe markat e reja si The Attico, AVAVAV dhe Karoline Vitto do të kenë një vëmendje të veçantë në këtë event.

Ky edicion i Javës së Modës në Milano do të shënojë edhe rikthimin e Fiorucci dhe ardhjen e Tom Ford , i cili nën drejtimin e drejtorit të ri kreativ Peter Hawkings do të shfaqet për herë të parë në qytetin milanez.

Nga nesër e deri më datë 25 shtator zhvillohet Java e Modës

Living që gjithmonë kujdeset të jetë koherent për sjelljen e tendencave të modës pranë jush, ndaj po ju rendit edhe kalendarin e detajuar të sfilatave të shtatorit.

E mërkurë 20 shtator

Iceberg, Antonio Marras, Daniela Gregis, Budapest Select, Onitsuka Tiger, Fendi, Del Core, Marco Rambaldi, Alberta Ferretti, N°21, Roberto Cavalli, Etro, Diesel.

E enjte 21 shtator

Max Mara, Genny, Calcaterra, Paraprake, Act N°1,Prada, MM6, Maison Margiela, Aigner, Emporio Armani, Moschino, Blumarine, GCDS, Tom Ford.


E premte 22 shtator

Tod's, Cormio, Philozofi Di Lorenzo Serafini, Sportmax, Luisa Beccaria, Gucci, MSGM, Sunnei, Vivetta, Versace, Han kjØbenhavn, Boss..

E shtunë 23 shtator

Ferrari, Ermanno Scervino, Ferragamo, Andreadamo, Dolce & Gabbana, Jil Sander, Missoni, Bally, The Attico, Toky James, Bottega Veneta, Philipp Plein.

E diel 24 shtator

Luisa Spagnoli, Hui, Robe Chiara Boni La Petite, Karoline Vitto (e mbështetur nga Dolce Gabbana), Maxivive, Shuting Qiu, Aniye Records, Avavav, Giorgio Armani, Francesca Liberatore.

E hënë 25 shtator (shfaqje dixhitale)

Pillings, Guido Vera, Maison Nencioni, Phan Dang Hoang, Laura Biagiotti.

Nga nesër e deri më datë 25 shtator zhvillohet Java e Modës

 

Horoskop