Modë / 18 Tetor 2023, 20:09

Koha e pulovrës së kashmirit, 5 ide origjinale për ta kombinuar këtë sezon

Koha e pulovrës së kashmirit, 5 ide origjinale për ta kombinuar

Trikoja prej kashmiri me golf ose jo është pjesa më e pandryshueshme e stinës së ftohtë. Ky është sezoni kur e nxjerrim nga dollapi pasi na jep një dozë rehatie dhe ngrohtësie.

Pulovra prej kashmiri na ndihmon të mësohemi gjithashtu gradualisht përsëri me klimën e re, duke qenë se fijet e saj janë një termorregullues i shkëlqyer. Por edhe për të ndjekur tendencat e reja, të cilat e kanë gjithnjë e më shumë protagoniste. Më poshtë janë 5 ide të përditësuara për vitin 2023 për të përshtatur pulovrën e thjeshtë të lëmuar prej kashmiri, një aleat klasik i muajve të vjeshtës dhe dimrit, vetëm ose me xhaketë sipër.

Me fundin e gjatë

Koha e pulovrës së kashmirit, 5 ide origjinale për ta kombinuar
Një ide luksi diskret, e bazuar në materiale cilësore dhe prodhim cilësor, është baza për të ndjekur trendin më të fundit, në dukje minimaliste.

Asgjë nuk i përshtatet këtij sezoni si pulovra prej kashmiri: për ta bërë atë të përshtatshëm, mjafton të përqendroheni në një pjesë moderne në kombinim, siç është fundi i gjatë . Më mirë akoma nëse është xhins, modeli më cool i momentit.

Xhaketë lëkure + xhinse

Koha e pulovrës së kashmirit, 5 ide origjinale për ta kombinuar
Një kombinim modern, pulovra e kashmirit me golf mund të vishet edhe me xhaketë lëkure dhe xhinset e drejta.Mund të vishni sipër një xhaketë në stil meshkujsh, për një stil më rinor.

Triko e hedhur mbi supet

Koha e pulovrës së kashmirit, 5 ide origjinale për ta kombinuar
Ndër tendencat e pranverës-verës së ardhshme 2024, truku më styling i pulovrës së veshur mbi supe është një detaj për t'u kopjuar edhe këtë sezon. Këshilla është të fokusoheni tek një pulovër në ngjyrë të çelur, për të ndezur veshjen total black ose mund të luani me ngjyrat neutrale.

Pulovër në ngjyrë neutrale me pantallona

Koha e pulovrës së kashmirit, 5 ide origjinale për ta kombinuar
Në vend të një këmishe apo xhakete. Pulovri neutral prej kashmiri është ideal për t'u veshur me pantallona të gjera. Mund të theksoni belin me një rrip lëkure, si dhe vathët me perla që japin një prekje shtesë elegance.

Triko me xhaketë të hapur

Koha e pulovrës së kashmirit, 5 ide origjinale për ta kombinuar

Trikoja prej kashmiri mund të vishet edhe me një xhaketë kur është shumë ftohtë, veçanërisht nëse vishet e ekspozuar me triko të hapur. 

Pantallonat me shirita shkojnë në mënyrë perfekte me këtë kombinim, për të thksuar stilinvintage chic.

Horoskop