Modë / 23 Tetor 2023, 13:44

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto janë yjet e veshura më mirë gjatë kësaj jave

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Në botën e modës është e pamundur të qëndrosh në vend. Eventet, premierat dhe festat ekskluzive gjallërojnë vazhdimisht javët, duke sjellë në skenë veshje magjepsëse që do t'i kishte zili e gjithë bota.

Nëse do ta nisim që prej datës 13 tetor me rastin e premierës së "Ferrari" gjatë Festivalit të Filmit në New York, ishte Penelope Cruz ajo që fitoi sytë dhe zemrat e publikut. Për mbrëmjen aktorja spanjolle zgjodhi një fustan nga koleksioni Chanel Autumn Winter 2023. Ajo u shfaq e veshur me një fustan të gjatë me motive lulesh në nuanca të bardha, të kuqe dhe të zeza.

Por surpriza nuk mbaron me kaq, Scarlett Johansson po na magjeps këtë javë me dukjen e saj minimaliste, të thjeshtë, por jashtëzakonisht shik. Gjatë çmimeve vjetore “God's Love We Deliver Golden Heart”, Johansson zgjodhi një fustan të zi mat, nga koleksioni i Michael Kors Pranverë Verë 2024.

Nga ato më “të thjeshtat” deri tek veshjet më të guximshme, këto janë klasifikuar si më të mirat e kësaj jave:

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Penelope Cruz/ CHANEL FALL WINTER 2023

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Scarlett Johansson/ MICHAEL KORS SPRING SUMMER 2024

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Halle Bailey/ NICOLE + FELICIA

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Eva Longoria/ DAVID KOMA FALL 2023

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Ashley Park/ MICHAEL KORS PRANVERË VERË 2024

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Ariana Debose/ OSCAR DE LA RENTA

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Madonna/ ATELIER VERSACE

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Poppy Delevingne/ ALESSANDRA RICH

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Jesse Glynne/ RASARIO

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Jada Pinkett Smith/ VALENTINO SPRING 2023 COLLECTION

 

Nga më të thjeshtat, tek ato më të guximshmet, këto

Lily Allen/ PHILOSOPHY di LORENZO SERAFINI

Horoskop