Modë / 26 Tetor 2023, 18:23

Xhaketa gri është "hit" i kësaj vjeshte, ja si ta kombinoni që nga mosha 20 deri në 60 vjeç

Xhaketa gri është "hit" i kësaj vjeshte, ja si ta

Nëse keni qenë të vëmendshme me siguri e keni vënë re se xhaketa gri është kaq e pëlqyer këtë vjeshtë. Dhe e vërteta është se ju mund ta vishni edhe nëse jeni 20, 30, 40, 50 apo 60 vjeç.

Dhe duke marrë parasysh që grija është ndër nuancat e modës së veshjeve për Vjeshtë-Dimër 2023/2024, mund të përshtateni dhe ta bëni pjesë  në gardërobën tuaj. 

Në moshën 20-vjeçare, me kostum dhe atlete

Xhaketa gri është "hit" i kësaj vjeshte, ja si ta
Çuditërisht, mënyra më rinore për të kombinuar xhaketën gri në 2023 është kostumi i xhaketës dhe pantallonave. Vajzave të sotme u pëlqen të vishen me një stil mashkullor: thjesht fokusohuni në një kostum të madh në modë me një xhaketë të gjerë, tqë mund ta gjeni lehtësisht në një stil vintage ose në dyqane me kosto të ulët.

Për të kompletuar pamjen ju duhen vetëm një palë atlete të bardha.

Në  moshën 30 vjeçare, në fustanin midi

Xhaketa gri është "hit" i kësaj vjeshte, ja si ta

Nëse jeni 30 vjeç mund  të fokusoheni në një ansambël elegant, të përsosur për në zyrë ose në një aperitiv: kombinimi i xhaketës dhe fustanit midi. Zgjedhja e një look-u me ton është sinonim i rafinimit dhe stilit personal. Me karakter, si tridhjetëvjeçarët e sotëm.

40 vjeç, me një bluzë dhe xhinse të errëta

Xhaketa gri është "hit" i kësaj vjeshte, ja si ta

Dyzet vjeçarët, duke u marrë gjithmonë me një mijë angazhime të përditshme, zgjedhin gjithnjë e më shumë pamje që përziejnë trendin dhe prakticitetin. Për ta bërë xhaketën gri protagoniste të një veshjeje casual chic, mjafton të zgjidhni një model zakonshë, dhe vishni atë në kontrast me xhinset indigo, një bluzë bazike.

50 vjeç, me pantallona kargo dhe çizme me bazamenXhaketa gri është "hit" i kësaj vjeshte, ja si tat

Xhaketa gri në moshën 50 vjeçare duhet të jetë një pjesë e vendosur e garderobës. Këshilla, për ata që duan të ndryshojnë modelin tradicional, është t'i shtojnë koleksionit një veshje të lirshme tomboy. Si të visheni në moshën 50 vjeçare me një xhaketë sportive gri? Pamja në modë për t'u provuar tani, me pantallona cargo dhe çizme luftarake. Do të dukeni disa vite më të rinj në stil.

Në 60 (e më tej), kardiganë dhe pantallona të zeza.Xhaketa gri është "hit" i kësaj vjeshte, ja si ta
 Për gratë në moshë që kërkojnë ide të reja veshjesh, kombinimi me kardiganin dhe pantallonat e zeza standarde është i thjeshtë por jo i dukshëm.

Kushtojini vëmendje aksesorëve, të cilët nëse zgjidhen në mënyrën e duhur, ndryshojnë vërtet pamjen: një çantë lëkure në modë dhe një palë syze dielli./Living

Horoskop