Astroliving / 2 Nëntor 2023, 11:40

Horoskopi i muajit nëntor: BINJAKËT dhe GAFORRJA

Horoskopi i muajit nëntor: BINJAKËT dhe GAFORRJA

BINJAKËT: Nga pikëpamja ekonomike duhet të rifitoni njëfarë sigurie, të përpiqeni të zgjidhni çdo problem që ka lindur në dy muajt e fundit. Ndoshta ky është aspekti më kritik i nëntorit, veçanërisht në datat 14, 15 dhe në javën e fundit të muajit. Duhet të mendoni me kujdes për lëvizjet që duhen bërë në të ardhmen e afërt. Çdo borxh apo kredi rëndon më shumë. Megjithatë, aktiviteti normal rifillon, dhe do të mund të bëni sërish gjëra të rëndësishme. Nuk përjashtohet mundësia që ata që punojnë me kohë të pjesshme, me ditë, të kenë disa dyshime. Natyra juaj idealiste dhe disi e pamatur do të duhet të përballet me nevojat e pashmangshme të jetës. Shtyrja e detyrimeve dhe angazhimeve në maksimum do të jetë një zgjidhje e përkohshme, por duhet të ndiqni instinktin dhe të mos bëni zgjedhje të çmendura. Gjatë gjithë muajit nëntor do të keni mundësinë të zbuloni prirjet dhe aftësitë tuaja. Edhe nxënësit që duhet të bëjnë një provim, duhet të punojnë më shumë.

Kini kujdes, sepse nëse keni shumë borxhe apo probleme ekonomike, do të shkaktohen momente të forta tensioni në çift. Megjithatë, prania e  dashurisë ndihet falë Venusit. Ata që janë martuar së fundmi përjetojnë ditë në të cilat janë të lumtur dhe të tjera në të cilat do të donin t'i garantonin partnerit një të ardhme më të mirë. Për këtë arsye mund të shtyhet lindja e një fëmije në disa raste. Besohet se viti 2024 do të jetë një vit me rëndësi të madhe, do të vlerësohen të gjitha përpjekjet e bëra deri më sot për të gjetur një stabilitet ekonomik. Për Binjakët, që janë një shenjë ajri, paratë kanë rëndësi deri diku, e rëndësishme është të krijoni, të bëni shumë gjëra të rëndësishme.


Gjatë muajit do të ketë disa planetë në prapavijë, por kryesisht Mërkuri, nga data 10 deri në fund të muajit. Ky planet është i lidhur shpesh me momente shqetësimi, nervozizmi dhe në ditë të caktuara, mund t'ju nxitë të humbni durimin. Ndaj kini kujdes të mos ta teproni në datat 15, 21, 22, por edhe në datat 27 dhe 28.

GAFORRJA: Po i afroheni një fundviti jashtëzakonisht interesant. Nëntori nis me shumë planetë në favorin tuaj, madje dhe Marsi është rikthyer në shenjën tuaj. Dielli ju favorizon deri në datën 22. Ata që drejtojnë një kompani duken më pak të shqetësuar për menaxhimin e biznesit të tyre. Bashkëpunimet tani mund të rikuperohen ose të rinovohen. Nëse duhen krijuar kontakte, duhen sqaruar marrëveshje apo të nënshkruhen kontrata, nëntori siguron zgjidhje të mira. Dhjetë ditët e para duket se janë idealet. Sektori i bashkëpunimit duket më pak polemizues. Të gjithë ata që diskutuan me një person në tetor tani do të gjejnë një marrëveshje. Mbetet dëshira për të bërë zgjedhje drastike. Duhet të planifikoni një të ardhme më të mirë, të eliminoni pasiguritë. Ditë interesante rreth datës 13, lajme të mira mund të vijnë edhe në datën 21. Këto janë data kur mund të organizoni një takim, ose të fitoni një sfidë.

Dashuria do të jetë në plan të dytë këtë muaj, por vetëm sepse ka shumë çështje pune për t'u zgjidhur. Nuk ka pse ta fshihni, edhe sepse dhjetori do të jetë një muaj shumë i nxehtë dhe plot pasion. Pra, nëse ka një person që ju intereson, mbajeni të dashur, shmangni momentet e tensionit dhe polemikave, të cilat mund të jenë më të forta nga data 16 deri në 20 dhe nga data 23 deri në 30. Mund të lindin disa provokime në dashuri, por nuk ia vlen ta teproni dhe të prishni gjithçka në moment të fundit. Historitë që nisin në këtë muaj fillimisht do të jenë të vështira, por nga dhjetori gjithçka do të shkojë më mirë. Rikthehet dëshira për të përjetuar emocione dhe është e rëndësishme ta plotësoni. Do të keni mundësi në dashuri, edhe sepse e keni çliruar veten nga disa ngarkesa të lidhura me të kaluarën. Frika se nuk do t'ju duan dhe pasiguria në vetvete nuk do të jetë më pjesë e jetës suaj.

Nëntori është një muaj i mirë për energji psikofizike. Nëse keni tension të lartë nervor për shkak të shumë aktiviteteve, përpiquni ta merrni shtruar. Mos u merrni me gjëra të kota, por përqendrohuni te gjërat më të rëndësishme. Kushtojuni vëmendje dhëmbëve, pasi zemërimi i muajve të fundit mund të ketë bërë që dikush t'i kërcasë gjatë natës. Merreni me qetësi! Tani ju mund ta bëni, jeni fitues dhe nuk keni pse të keni frikë nga asgjë dhe askush.

Horoskop