Astroliving / 2 Nëntor 2023, 14:56

Horoskopi i muajit nëntor: UJORI dhe PESHQIT

Horoskopi i muajit nëntor: UJORI dhe PESHQIT

UJORI: Marsi vazhdon një kalim që shkakton nervozizëm, dëshirën për t'u shkëputur nga situatat e vjetra. E keni treguar vlerën tuaj, tani nuk duhet të prisni më. Ditët e para të nëntorit, Dielli, Mërkuri, Marsi dhe Urani janë në një aspekt të trazuar dhe në datat 4 dhe 5, mund të vendosni të prishni diçka. Nëse keni një biznes me kohë të pjesshme, tensioni është i lartë, sepse mendoni se meritoni diçka më shumë, të paktën një rikonfirmim. Pjesa e dytë e nëntorit fillon të japë siguri. Gjithmonë duhet të zemëroheni për të marrë atë që dëshironi. Kjo ndodh shpesh, sepse shumë përfitojnë nga fakti që jeni një person i kuptueshëm dhe i shpërfillni gjërat për të shmangur probleme. Por çdo gjë ka një kufi. Ditët nga data 22 deri në datën 30 do të jenë të mbushura me mundësi. Ata që kanë biznesin e tyre mund të ndryshojnë, ata që janë punonjës dhe duhet të mbajnë familjen e tyre, pa dyshim do të jenë më të kufizuar në zgjedhjet e tyre. Nëse ju bëjnë një propozim për ndryshim për vitin e ardhshëm, nuk do të ishte keq ta vlerësoni, sepse mund të sjellë perspektiva shumë të mira.

Që prej majit të gjitha dashuritë janë vënë në provë. Do të vazhdojnë lidhjen vetëm çiftet e forta. Fitojnë marrëdhëniet që duan të rishikojnë situatën e tyre dhe të fillojnë nga e para. Jo të gjitha problemet lindën për shkak të mungesës së dashurisë. Nëntori nuk fillon në mënyrën më të mirë, tensione të vogla mund të lindin deri në datën 8, por planeti Mars ju qetëson humorin nga data 24. Kushdo që ka jetuar një histori të fshehtë, ka një dëshirë të madhe për të folur dhe për të zbuluar emocionet.

Ky vit nisi keq nga pikëpamja ekonomike, por tani shumë gjëra kanë ndryshuar jo vetëm në marrëdhënie, por edhe në punën tuaj, veçanërisht në qëndrimet tuaja. Situata do të përmirësohet aty nga data 10, pastaj keni një moment tjetër fuqie pas datës 22. Problemet e vogla të punës apo parave ndihen ende, por mund të thuhet se ka vullnet për të reaguar ndaj provokimeve të jetës, ndaj tensioneve të kohëve të fundit. Kush nuk është kujdesur për shëndetin, tani do të vuajë pasojat. Pjesa e dytë e muajit është e shkëlqyer për të marrë iniciativa që synojnë mirëqenien, sidomos datat 23, 24, 27 dhe 28 janë shumë interesante për të filluar një kurs, një terapi, diçka që ju bën të ndiheni mirë.

PESHQIT: Si zakonisht midis nëntorit dhe dhjetorit duhet të shikojmë të kaluarën dhe të kuptojmë nëse janë bërë gabime, pasi të gjithë bëjmë një bilanc në fund të vitit. Me siguri shumë do të ndihen më të qetë. Ndikimi i Marsit është i shkëlqyer dhe ofron një kapacitet të mirë për veprim. Ata që janë punonjës në këtë periudhë mund të marrin disa lëvdata, ndërsa të vetëpunësuarit do të bëjnë plane, edhe sepse idetë e mira do të marrin hov. Pra, ata që duan të nisin një karrierë të re, do të kenë reagime të mira nga tani deri në mes të 2024-ës. Diçka e rëndësishme mund të ndërtohet. Për kërkesa, për të nisur projektet, ditët e duhura do të jenë ato pas datës 13. Rreth datës 22 do të bëni një marrëveshje me leverdi apo do të merrni një lajm të mirë.

Historitë e dashurisë, të cilat hasën disa pengesa në shtator, po shkojnë më mirë. Megjithatë, nëse ka pasur një ndarje, do të jetë e vështirë të rifilloni. Do të zgjidhen mosmarrëveshjet e vjetra me një ish-partner. Qielli i dashurisë hapet duke filluar nga data 8. Puna jua largon vëmendjen nga pasionet dhe në datat 14 dhe 15, do të ishte mirë të mos futeni në polemika të kota. Kur nevojitet ndihmë në familje, vraponi të parët, por urojmë të mos përfitojnë nga kjo bujari pa ju dhënë asgjë në këmbim. Nëse mendoni se keni sakrifikuar jetën tuaj paksa shumë në favor të një marrëdhënieje që s'ka qenë e përshtatshme për nevojat tuaja, brenda jush do të lindë një ndjenjë rebelimi dhe shkëputjeje. Qëndroni larg provokimeve në datat 27 dhe 28. Ka të ngjarë që t'ju duhet të përballeni me një pavendosmëri, një problem familjar. Me mbështetjen e planetëve të mëdhenj në favor, edhe tensionet e vogla do të kapërcehen përfundimisht.

Pjesa e parë e muajit nuk është keq, por më pas, nga data 14 shtohet ankthi, i shkaktuar nga problemet e punës apo familjes. Nuk duhet ta teproni dhe të rrezikoni në datat 14, 15, 21, 27 dhe 28, që janë pak më të lodhshme. Shmangni përballjen me situata stresuese dhe provoni disa ushtrime meditimi. Problemet reumatizmale duhet të parandalohen, që të zgjidhen me sukses.

Horoskop