Modë / 16 Nëntor 2023, 17:18

Këpucët me fjongo nuk dalin kurrë nga moda, Sarah Jessica Parker sjell trendin për festat e fundvitit

Këpucët me fjongo nuk dalin kurrë nga moda, Sarah Jessica Parker

Sezoni i festave po afron dhe Sarah Jessica Parker tashmë është shumë gati për ta përballuar atë me stil. Falë këpucëve romantike dhe elegante të dimrit, të zbukuruara me detajin fitues të përjetshëm: fjongon prej sateni, në një version me kapëse nëse dëshironi, me reflektim ose me shkëlqim.

Sarah Jessica Parker, këpucët e domosdoshme kanë një fjongo

Jo vetëm në role por edhe edhe në jetë ylli i Sex and the City është pa defekte dhe super e vëmendshme për çdo detaj të pamjes së saj. Tek ajo ka një simfoni të rrobave, aksesorëve, nuancave dhe teksturave që përzihen në mënyrë perfekte. Sarah krijon veshjet e veçanta të ditës dhe mbrëmjes, të karakterizuara nga një atmosferë e romancës së pashtershme festive, falë këpucëve sezonale, të cilat kanë gjithmonë fjongo prej pëlhure të çmuar.

Mbrëmja me një fustan të zi të gjatë

Këpucët me fjongo nuk dalin kurrë nga moda, Sarah Jessica Parker

Rasti i parë ku mund të vishni këpucët me fjongo është eventi klasik i mbrëmjes. Kur kodi i kërkuar i veshjes është me kostum dhe kollare për meshkujt, pamja e pagabueshme femërore është fustani i zi i gjatë. Për yllin e Hocus Pocus (lindur në vitin 1965), është momenti perfekt për fustanin e gjatë të ndezur në kadife të zezë me një dekolte të hapur. 

Ajo zgjodhi një çantë mbremjeje mbi supe me zinxhir me efekte lara-lara, të cilën e plotëson me modelin e linjës së saj të këpucëve Boëles në kamosh të zi, me një takë stiletto 10 centimetra dhe një fjongo të mbuluar tërësisht me kristale rozë.

Me fustanin midi lejla dhe pallton e bardhe

Këpucët me fjongo nuk dalin kurrë nga moda, Sarah Jessica Parker

A vishen këpucët e hapura edhe në dimër? Sigurisht që po, sidomos në raste festash. Ylli i “And just like that” i vesh ato këmbëzbathur për të prezantuar koleksionin e ri të këpucëve të saj. E krijuar në bashkëpunim me stilistin e bizhuterive Lele Sadoughi, trendi përfshin aksesorë dhe kapëse këpucësh për t'u vendosur në çast në sandale, çizme deri në kyçin e këmbës, këpucë të hapura tek gishtat edhe modele të tjera. Ashtu si fjongo me pika me hark të zi, i shfaqur së bashku me fustanin midi ngjyrë vjollcë kadifeje dhe pallton me dy krahë fildishi me kopsa të stolisur.

Me veshje të sipërme rozë dhe xhinse të ngushta gri

Këpucët me fjongo nuk dalin kurrë nga moda, Sarah Jessica Parker

Kur je një muzë e modës, çdo moment është një moment i mirë për të diktuar rregullat e reja të stilit, madje edhe pushimin relaksues në park.

Barbiecore ka lënë gjurmë edhe në koleksionet Vjeshtë-Dimër 2023/2024, në fund të fundit roza është ngjyra që më shumë se çdo tjetër ngre humorin në ditët me re dhe gri. Kjo është arsyeja pse pallto rozë neoni duhet të theksohet me pjesën e sipërme të xhaketës . Por jo vetëm.

Për t'u përgatitur sa më mirë për humorin e festave të vitit 2023, të cilat praktikisht janë afër, nevojitet një detaj vezullues dhe përrallor. Edhe një herë, këpucët e zeza me efekt kadifeje me një hark 3D ngjyrë rozë të ndezur vijnë në skenë. Ideale për mbrëmje por edhe për të kompletuar veshjen me xhinse të ngushta.

Horoskop