News / 16 Nëntor 2023, 20:55

Përse Kim Kardashian u shpall 'Burri i vitit' nga GQ?

Përse Kim Kardashian u shpall 'Burri i vitit' nga GQ?

Ndoshta edhe ju si shumë të tjerë mund të keni mbetur të habitur se si Kim Kardashian u shfaq në një nga kopertinat e numrit të "Burri i Vitit" të GQ për vitin 2023.

Pra, duke qenë grua, çfarë do Kim në këtë kopertinë?

Kim fitoi titullin 'Burri i Vitit' pasi zgjeroi perandorinë e saj shumë miliardë dollarëshe 'Skims' duke përfshirë veshjet për meshkuj. Ajo gjithashtu nisi një partneritet me NBA që të brendshmet e saj të jenë ë brendshmet zyrtare të ligës.

Siç shpjegoi bashkëthemeluesja e 'Skims', Jens Grede, “Kim është Michael Jordan i brezit të influencuesve. Shumë 19-vjeçarë që nuk e kanë parë kurrë Jordanin të luante dhe nuk luajnë vetë basketboll, veshin Air Jordans çdo ditë. Ndoshta ju nuk shikoni Kardashians çdo javë, por jeni një klient i Skims.”

Kim tha se ajo futi edhe veshje për meshkuj, sepse ajo "thjesht donte që burrat të zbulonin se për çfarë bën fjalë e gjithë zhurma rreth saj".

Përse Kim Kardashian u shpall 'Burri i vitit' nga GQ?

Për foton e saj të kopertinës "Burri i Vitit", Kim veshi një seri veshjesh për meshkuj, si dhe disa nga veshjet e saj më joshëse tradicionale. Në intervistën e saj me revistën, ajo diskutoi më së shumti se si është frymëzuar nga babai i saj i ndjerë, Robert Kardashian, i cili vdiq në vitin 2003. Kardashians janë udhëhequr nga Kris Jenner, duke detajuar kështu ndikimin që Kim pati nga figura e babait ishte anekdota perfekte.

Përveç Kim, Jacob Elordi, Travis Scott dhe Tom Ford ishin gjithashtu në kopertinat e 'Burrit të Vitit' për vitin 2023.

Cilat gra të tjera kanë qenë 'Burri i Vitit'?

Zgjedhja e një gruaje për titullin 'Burri i Vitit' nuk është një lëvizje e re. Jennifer Aniston ishte gruaja e parë që fitoi titullin në vitin 2005.

Gra të tjera që kanë qenë në kopertinën e 'Burrit të Vitit' janë Mila Kunis (2011), Rihanna (2012), Shailene Woodley (2014), Gal Gadot (2017), Serena Williams (2018), Jennifer Lopez (2019) dhe Megan Thee Stallion ( 2020).

Sa është pasuria e Kim Kardashian?

Përse Kim Kardashian u shpall 'Burri i vitit' nga GQ?

Pavarësisht nga kritikat që ka marrë Kim që u shpall 'Burri i Vitit', nuk mund të mohohet se ajo është kthyer në një histori të pabesueshme suksesi. Nëna e katër fëmijëve vlerësohet se ka një pasuri prej më shumë se 1.7 miliardë dollarësh, sipas Forbes.

Pjesa më e madhe e pasurisë së Kim është nga 'Skims', e cila kap vlerën e 4 miliardë dollarëve. Ajo gjithashtu shiti 20 për qind të kompanisë së saj të kozmetikës, 'KKW Beauty', e cila është mbyllur, për 200 milionë dollarë në vitin 2020. Kim gjithashtu ka linjën e saj të kujdesit të lëkurës SKKN, një karrierë televizive  që përfshin më shumë se 15 vjet, një fond kapitali privat investimesh në pasuri të paluajtshme etj.

Horoskop